آمریکا ۲.۳ میلیون دلار از باجی که به هکرها داده بودند را پس گرفت

دزدان سایبری
اقتصاد برتر

مقامات آمریکایی ادعا می کنند موفق شده‌اند ۲.۳ میلیون دلار از باجی که به صورت بیت‌کوین به هکرهای خط‌ لوله کولونیال پرداخت کرده بودند را پس بگیرند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مقامات آمریکایی مدعی هستند موفق شده‌اند ۲.۳ میلیون دلار از باجی که به صورت بیت‌کوین به هکرهای خط‌لوله کولونیال پرداخت کرده بودند را پس بگیرند. هکرهای این خط لوله که بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا است با ارسال نرم‌افزاری مخرب به تأسیسات آن باعث شده بودند کار این تأسیسات مختل شود. آنها برای برطرف کردن این مشکل و بازگشت به کار این خط لوله حدود ۵ میلیون دلار از اپراتور خط لوله باج گرفته بودند.

لیزا موناکو، معاون دادستان کل آمریکا می‌گوید: امروز ما اوضاع را برای گروه هکری دارک‌ساید تغییر دادیم و این پول از طریق حکم دادگاه ضبط شد.

معاون اف‌بی‌آی، پاول آبیت، هم گفت: مأموران ما موفق شدند کیف پول دیجیتالی که گروه دارک‌ساید برای دریافت پول از اپراتور کولونیال استفاده کرده بود را شناسایی کنند. ما با استفاده از حکم دادگاه این کیف پول را که پول قربانیان این حمله سایبری در آن قرار داشت ضبط کردیم تا دیگر توسط هکرها قابل استفاده نباشد.

پاسخ دادن