آموزش تابلوخوانی به زبان ساده ( ۱ )

آموزش تابلوخوانی به زبان ساده ( 1 )
اقتصادبرتر

به نظر اکثر تحلیل گران و کارشناسان، جریان نقدینگی یکی از مهمترین فاکتور ها جهت انتخاب سهم های خرید و فروش است. همواره عرضه وتقاضا موجب تعیین قیمت سهم‌میشود.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، معرفی دوره تابلو‌ خوانی و کدال خوانی

تا حالا برای شما پیش آمده که …
بخواین بدونید اون همه عددی که در سایت www.tsetmc.com نشان داده میشه، چی هستند و چه اطلاعاتی رو ارایه میکنند؟
بخواین بدونید فرق «قیمت پایانی»، «اخرین قیمت» و «اولین قیمت» چیست؟
بخواین بدونید سودتقسیمی سال گذشته شرکت چند بوده است؟
و …

لازمه فعالیت هر سرمایه گذار در بورس آموزش #تابلو_خوانی میباشد که یکی از نیازهای اساسی هر سرمایه گذار بعد از ورود به بازار سرمایه و دریافت کد بورسی می باشد تا بتواند اتفاقاتی را که در تابلو معاملاتی بورس مشاهده می کند تجزیه و تحلیل کرده تا با استفاده از اطلاعات بدست آمده به خرید و فروش سهام بپرداد. تابلو خوانی بورس حتی برای سرمایه گذارانی که چندین سال در بازار سرمایه فعالند نیز کارایی دارد.
یکی از مشکلاتی که در بین فعالان بازار سرمایه در خصوص تابلو خوانی بورس وجود دارد این است که سرمایه گذاران بنیادی و یا تکنیکالیست در هنگام خرید سهام اصلا به روانشناسی بازار بورس توجهی ندارند و رفتار معامله گران را در خریدن و یا فروختن سهم در یک قیمت مناسب در نظر نمی گیرند و ممکن است حتی با فرض مناسب بودن سهم، قادر نباشند در یک قیمت مناسب سهم را خریداری و یا به فروش برسانند. آموزش تابلو خوانی در بورس یکی از آموزش هایی می باشد که هر سرمایه گذار باید آن را بیاموزد تا بتواند درک بهتری نسبت به تابلومعاملات و برخی تکنیک های معاملاتی در بورس داشته باشد. شناخت و خواندن تابلو معاملاتی در بورس صرفا نگاه کردن قیمت ها و برخی مولفه های معاملاتی در سهم نیست بلکه سرمایه گذار باید قادر به درک بخش های موجود در صفحه معاملات باشد. اینکه سرمایه گذار قیمت های معاملاتی مانند آخرین معامله، قیمت پایانی و … را میبیند باید بتواند به درستی ان را تفسیر کند که این موضوع جز با آموزش تابلو خوانی در بورس امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید: نصب «تابلوی برتر» به زودی در بورس تهران

زمانی که پول مناسبی وارد یک سهم شود، باعث افزایش تقاضا و در نتیجه رشد قیمت سهم می شود.
و برعکس با خروج پول از سهم عرضه شدت گرفته و قیمت سهم‌افت پیدا میکند.

◀️ مسلما هر سهم در بازار ایران بازیگران خاص خود را دارد. بازیگرانی‌ که میتوانند جزو افراد حقوقی یا حقیقی باشند. این افراد که سرمایه زیادی دارند میتوانند تعیین کننده میزان عرضه و تقاضا در سهم و بالطبع تعیین قیمت سهم باشند.
◀️ در مواقعی بازیگران باتوجه به شرایط بازار و سهم تصمیم به ورود به سهم میکنند و تقاضا در سهم مورد نظر را افزایش داده و پس از مدتی با سود( کم یا زیاد) از سهم خارج‌میشوند.

? شناسایی این افراد به ما‌کمک میکند تا با پیروی از آنها وارد سهم شده و هنگام خروج آنها تصمیم به فروش سهم بگیریم، فروشی که با سود همراه خواهد بود.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن