آموزش «سرخطی زدن» در بورس به زبان ساده

آموزش «سرخطی زدن» در بورس به زبان ساده

اگر در بورس تازه‌وارد هستید، حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که پشت صف خرید طویل برخی نمادهای شاخص‌ساز مانده باشید. اما چگونه می‌توان در خرید این سهم‌ها موفق شد؟

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر اگر در بورس تازه‌وارد هستید، حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که پشت صف خرید طویل برخی نمادهای شاخص‌ساز مانده باشید. آیا امکان موفقیت در خرید این سهم‌ها وجود دارد؟ اینجاست که حرفه‌ای‌های بازار پیشنهاد «سر خطی زدن» را به شما می‌دهند. اما «سر خطی زدن» در بورس یعنی چه؟

برخی نمادها در بورس همواره با صف خرید بالایی مواجه هستند، به طوری که هرگاه سراغ خریدشان می‌رویم، با دیدن صف خرید چندین میلیونی و حتی گاهاً چند میلیاردی، ناامید شده و سراغ سهم‌های دیگر بازار می‌رویم. این نمادها اصولاً به نمادهای شاخص‌ساز بازار معروفند، به این معنی که بیشترین تأثیر را بر شاخص کل بورس می‌گذارند. این شرکت‌ها اکثراً دولتی بوده و از بنیادی قوی بهره می‌برند و همواره مورد حمایت سهامدارانشان نیز هستند.

اما نمی‌شود دست روی دست گذاشت و از خیر این سهام پرسود گذشت! چطور می‌توان در خرید این سهم‌ها موفق شد؟

بهترین روش برای موفقیت در خرید چنین سهامی، سرخطی زدن است. سرخطی زدن در بورس به این معناست که شما باید پیش از باز شدن بازار و در ساعت ۸ و ۲۹ دقیقه صبح، سفارش خرید خود را در بالاترین قیمت ارائه‌شده ثبت کنید. گاهاً دیده می‌شود برخی کارگزاری‌ها اجازه ثبت سفارش در آن ساعت را نمی‌دهند، شما می‌توانید با ثبت سفارش در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه هم به مقصود خود برسید.

به ربات‌های سرخطی اعتماد نکنید!

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها، ربات‌هایی معرفی می‌شود تحت‌عنوان «ربات‌های سرخطی». این ربات‌ها با دریافت نام کاربری و رمز عبور شما به پرتفوی شما دسترسی پیدا می‌کنند. از آنجایی که این ربات‌ها به هسته‌ی سازمان و کارگزاری دسترسی ندارند، امکان انجام سرخطی از طرف آن‌ها وجود ندارد و تنها اقدام به دستکاری و یا کلاهبرداری از پرتفوی شما خواهند کرد، لذا به هیچ عنوان به این ربات‌ها اعتماد نکنید.
سرخطی زدن اصلاً کار سختی نیست که فکر کنید شاید نتوانید از پس آن بربیایید. کافی است دقت و سرعت داشته باشید.

اما چرا امکان موفقیت در روش سرخطی بالاست؟

قبل از آغاز معاملات و باز شدن بازار، بالاترین قیمت برای سهم تعیین می‌شود. یعنی بعد از باز شدن بازار و خرید اولیه ممکن است سهم افت قیمت داشته باشد. البته این اتفاق فقط مختص سهم‌هایی است که صف خرید شده‌اند.
لذا برخی سهامداران این نمادها، به طمع نوسان‌گیری دست به فروش قبل از شروع معاملات می‌زنند تا با باز شدن بازار دوباره سهم را با قیمت پایین‌تر خریداری کنند که البته برای این سهم‌ها کار بسیار پرریسکی است.
برخی از سهامداران، سهم را در قیمت‌های خیلی پایین‌تر خریداری کرده و به سود مورد نظرشان رسیده‌اند و حالا می‌خواهند آن را بفروشند.
برخی به پول نقد نیاز دارند و راهی جز فروش سهم پیش رویشان نیست. لذا تمام این شرایط، فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا با سرخطی زدن به این سهام ارزشمند ورود کنید.

مهم‌ترین عامل در سرخطی زدن، سرعت عمل است. حتماً از داشتن اینترنت پرسرعت مطمئن شوید و اگر کارگزاری بازی درمی‌آورد در اولین فرصت به فکر تعویض آن باشید. دقت کنید که برای سرخطی زدن نباید قیمت دلخواه را وارد کنید. بلکه بالاترین قیمتی که در صفحه کارگزاری قابل‌مشاهده هست را وارد کنید تا خرید موفقی داشته باشید. با این روش ممکن است دو سه روز در منفی بمانید، اما نگران نباشید، حالا شما یک سهام ارزشمند دارید که در کمترین زمان بیشترین سودها را نصیبتان خواهد کرد!

پر سود باشید 🙂

3 نظر از مردم

  1. سلام. با کارگذاری مفید بعد از یک ماه تلاش و استفاده از اینترنت پر سرعت و روش های مختلف سرخطی و حتی استفاده از برنامه های اتو کلیلک و غیره…
    بهترین جایگاه خرید ۸ میلیونم بوده و هیچوقت سهم نصیبم نشد.
    معمولا سفارش ۸:۴۵:۰۱ تایید میشد(یک ثانیه تاخیر) و ۸:۴۶ دقیقه ثبت هسته معاملات میشد و با اگر هم همون ۸:۴۵:۰۱ ثانیه ثبت میشد باز هم بهترین حالت همون ۸ میلیونم بود
    الا کارگزاریمو باید عوض کنم یا وضعیت همه همینه؟
    لطفا بهترین کارگزاری برای سرخطی رو معرفی بفرمایید

پاسخ دادن