آموزش گام به گام فروش سهام عدالت

در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور موضوع سهام عدالت را پیگیر هستند . این افراد در مرحله اول با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی نسبت به انتخاب مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم سهام خود اقدام کرده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ خرداد ۹۹

بعد از این مرحله با تلاش متولیان بازار سرمایه در فاصله کوتاهی امکان معاملات این سهام میسر شد و در این مرحله افرادی که گزینه مدیریت مستقیم سهام را انتخاب کرده بودند ،می توانند نسبت به مدیریت یا فروش سهام عدالت خود اقدام کنند.

سهام عدالت؛ بفروشیم یا نگهداریم؟

کدام مشمولان سهام عدالت نیازمند کد بورسی هستند؟
دارندگان سهام عدالت از تمام مزایای سهامداری بهره‌مند می‌شوند

تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی مطلع شوند.

 ستاد خبری سهام عدالت در اطلاعیه شماره ۳ خود اعلام کرد: افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایتwww.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

در این اطلاعیه آمده است :

سهامداران شریف و عزیز ایران اسلامی؛

با توجه به اطلاعیه های پیشین مبنی بر امکان دادوستد سهام عدالت و گذشت چندین سال از زمان واگذاری این سهام، برخی اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه مشمولان سهام عدالت، نیاز به روز رسانی دارد.

در همین رابطه، افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایتwww.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

خاطرنشان می شود: از روز دهم خردادماه ۱۳۹۹، سهام ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزاد سازی شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد و بازار سرمایه ایران رقم بخورد.

تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء نموده و از مزایای سهامداری بهره‌مند شوند؛ از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هموطنان بر بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

همچنین بانک‌ها هم می‌توانند از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز کنند.

5 نظر از مردم

  1. سلام من از اولین اطلاع رسانی ثبت نام و آزاد سازی سهام خود اقدام کردم. و سهام خود را به طور مستقیم انتخاب کردم ولی برای فروش ۳۰ درصد هر موقع به کافی نت مراجعه میکنم میگویند هنوز سایت بانک انصار که حساب شبا شمادر آن هست باز نمی شود و به بانک انصار مراجعه می کنم می گویند باید بروی کافی نت و از طریق کافی نت هم کاری انجام نمی شود لطفا راهنمایی کنید که من یک پیر مرد از کار و زندگی باز شدم و خسته شدم خواهشمند هستم که چکار باید بکنم خیلی نیاز به پول دارم.

    • سلام،
      سایت بانک انصار رو چک کردیم، مشکلی نداشت! به کافی‌نت دیگری مراجعه کنید! یا اگر کسی از بستگان وارد هست بهشون بگید انجام بدن براتون.

  2. باسلام.ببخشیدمن نزدیک دوهفته هست آزادسازی کردم برای فروش سهامم ولی هرکاری میکنم نمیتونم ۳۰درصدازسهامم روبفروشم توهرسایتی برای فروش رفتم،سایت مینویسه کدملی شمافاقدسهام میباشدواطلاعات سبدسهام شمابه روزرسانی نشده به خدامن به این پول احتیاج زیاددارم خواهش میکنم راهنمای کنیدازچه راهی میتونم۳۰درصدسهامم روبه فروش برسونم.برای هرارگانی نظرمومیفرستم ولی هیچکس راهنمابیم نمیکنه خواهشمندم شماراهنماییم کنیدباتشکر

      • من یکماه و اندی است از طریق کارگزاری بانک صادرات سهام عدالت را برای فروش گذاشتم و هر وقت باکارگزاری مرکزی تماس میگیرم میگن فعلا در مورد شما ها که بصورت مجازی اقدام کردین خبری نیست فقط کسائی که از شعبه اقدام کردن انجام میدیم توی این اوضاع کرونا به جای اینک حضوری نرفتیم تشکر کنند تازه میگن به ما دستوری جهت پرداخت سهام شما نیامده لذا خواهشمندم انقدر با اعصاب مردم بازی نکنین واقعا گرفتاریم ممنون میسم رسیدگی کنید

پاسخ دادن