آنچه که باید در مورد دستگاه جوجه کشی شترمرغ بدانید

آنچه که باید در مورد دستگاه جوجه کشی شترمرغ بدانید

آن دسته از افرادی که در زمینه پرورش و جوجه کشی شترمرغ فعال هستند به خوبی میدانند که جوجه کشی مصنوعی از این پرنده فقط با دستگاه های خاص شترمرغی امکان پذیر است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در راستای تأمین این نیاز بازار، کارخانه های معدودی به صورت اختصاصی محصول ویژه برای جوجه کشی شترمرغ طراحی و تولید میکنند که می توانید انواع این محصولات را در بخش دستگاه جوجه کشی شترمرغی چیکن هچ مشاهده نمایید.

جوجه کشی شترمرغ با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این پرنده و تخم نطفه دار آن تفاوت زیادی با دیگر ماکیان دارد. در ادامه این مطلب ابتدا به ویژگی ساختاری تخم نطفه دار شترمرغ خواهیم پرداخت و سپس در مورد جوجه کشی و پرورش این پرنده بحث خواهیم نمود.

تخم نطفه دار شترمرغ و ویژگی های ساختاری آن

زیستگاه اصلی شترمرغ قاره آفریقا است و به همین خاطر مناطق گرمسیر برای پرورش این پرنده مطلوب تر می باشند. با توجه به اینکه شترمرغ پرنده گرمسیری است، تخم این پرنده نیز ویژگی ساختاری منحصر به فرد خود را دارد.

تخم شترمرغ به طور معمول بیش از یک کیلو گرم وزن داشته و معمولا در یک دوره تخمگذاری شترمرغ ماده تخم هایی به وزن ۱۱۰۰ الی ۱۹۰۰ گرم تولید میکند.

یکی از ویژگی های ساختاری تخم شترمرغ میزان آب داخل آن می باشد که به دلیل گرمسیر بودن پرنده، بخش زیادی از محتویات داخل آن را آب تشکیل داده است. همین امر باعث شده تا اتاقک هوایی داخل تخم حجم کوچکی داشته باشد. کیسه هوایی بخش بسیار مهمی بوده که نطفه و یا جوجه ها از طریق آن قادر به نفس کشیدن می باشند. کیسه هوایی در قسمت نوک پهن تخم قرار گرفته است.

در جوجه کشی از شترمرغ باید هر تخم نطقه دار تقریبا ۱۵ درصد از وزن خود را از طریق تبخیر آب از دست بدهد. در نتیجه کاهش آب داخل تخم شترمرغ، حجم کیسه هوایی نیز افزایش پیدا میکند و شرایط مناسب برای رشد جنین در داخل تخم فراهم میشود.

بررسی میزان نطفه دار بودن تخم شترمرغ

در گله های مولد درصد نطفه دار بودن تخم ها به شرایط مختلفی بستگی دارد. ضریب نر به ماده، آب و هوا، تغذیه و سن پرنده از جمله مهمترین فاکتورهایی هستند که بر نطفه دار بودن تخم اثر گذارند.  برای تولید تخم های نطفه دار شترمرغ لازم است که گله های مولد ترکیب مناسبی از جنس ماده و نر داشته باشند.

همچنین پرنده ها نیز باید به سن بلوغ رسیده باشند. جنس نر این حیوان دیرتر ( حدودا ۸ ماه بعد) از جنس ماده به بلوغ جنسی میرسد. در گله های مولد، شترمرغ ها به صورت دسته سه تایی (یک نر و دو ماده) و یا دسته پنج تایی (دو نر و سه ماده) نگهداری میشوند. با توجه به اینکه تغذیه و میزان دما و رطوبت نیز بر نطفه دار بودن تخم ها تأثیر گذار میباشند، لازم است که پرورش دهنده به خوبی با آموزش نگهداری از شترمرغ آشنا بوده و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

بررسی میزان نفوذپذیری تخم نطفه دار شترمرغ در جوجه کشی

تخم شترمرغ در مقایسه با تخم دیگر پرندگان پوسته بسیار ضخیمی دارد. ضخامت پوسته تخم شترمرغ به طور متوسط ۲ الی ۳ میلی متر بوده و بسیار سفت و سخت است. پوسته تخم شترمرغ به قدری مقاوم می باشد که به راحتی یک انسان می تواند بر روی آن بایستد.

لازم به ذکر است که بر روی پوسته تخم تمام پرندگان منافذ بسیار ریزی وجود دارد. در ایام جوجه کشی از طریق همین منافذ است که تبادل هوایی و دما و رطوبت انجام میگیرد. جنین داخل تخم نیز به واسطه این منافذ گرما و رطوبت دریافت نموده و یا از دست می دهد.

همچنین تبادل اکسیژن و خروج گاز دی اکسید کربن حاصل از تنفس جنین نیز از طریق همین منافذ انجام میگیرد. البته این منافذ برای ورود عوامل میکروبی نیز مناسب بوده و اگر تخم نطفه دار در معرض محیطهای آلوده قرار گیرد، نطفه درون آن ممکن است به انواع میکروب ها و باکتری ها و دیگر میکروارگانیزم ها آلوده و بیمار شود.

تبادل هوایی و گازهای تنفسی تخم شترمرغ با محیط پیرامون آن به دلیل پوسته ضخیم تخم با سرعت کمتری شکل میگیرد. البته میزان نفوذ پذیری برخی از تخم های شترمرغ زیاد بوده ولی بیشتر تخم های شترمرغ نفوذ پذیری پایینی دارند.

میزان نفوذ پذیری و ضخامت پوسته تخم شترمرغ رابطه مستقیمی با تغذیه این حیوان دارد. در واقع پرورش دهنده باید رژیم غذایی و یک برنامه تغذیه مناسب برای شترمرغ های مولد در نظر بگیرد. مواد معدنی همچون کلسیم و فسفر و همچنین پروتئین و ویتامین ها در شکل گیری تخم و باروری پرنده بسیار تأثیر گذار می باشند.

چرا دستگاه جوجه کشی شترمرغ با دیگر دستگاه ها فرق دارد؟

همان طور که گفته شد در جوجه کشی دما و رطوبت و هوای تازه از طریق منافذ پوستی به جنین داخل تخم منتقل میشود. با توجه به توضیحات گفته شده در مورد تخم شترمرغ در جوجه کشی مصنوعی باید شرایط خاصی فراهم شود تا تخم نطفه دار فرصت رشد و نمو پیدا کند.

در ساخت دستگاه های جوجه کشی سیستم های مختلفی برای تأمین دما و رطوبت و تبادل گازهای تنفسی طراحی میشود. به همین منظور در طراحی دستگاه جوجه کشی شترمرغ لازم است که سیستم ویژه ای برای تهویه هوای داخل کابین آن ساخته شود. در حقیقت هوا باید به نحوی در بین تخم های نطفه دار شترمرغ در جریان باشد که اولا بتواند گرمای لازم و گازهای تنفسی را به جنین منتقل کند. همچنین سیستم تهویه دستگاه جوجه کشی باید بتواند رطوبت اضافی تخم نطفه دار شترمرغ را دفع نماید.

دور از انتظار نیست که چنین سیستم جوجه کشی برای رشد تخم نطفه دار سایر پرندگان جواب نخواهد داد. زیرا پوسته تخم نطفه دار سایر پرندگان نازک تر بوده و به تهویه ملایم تری نیاز دارند. افزون بر این در جوجه کشی از سایر پرندگان به جای رطوبت گیری باید رطوبت به تخم های نطفه دار منتقل شود.

در دوره ستر بیشتر پرندگان باید رطوبت بین ۵۵ الی ۶۰ درصد و در دوره هچر نیز رطوبت ۷۰ الی ۷۵ درصدی دریافت کنند. اما جوجه کشی از شترمرغ باید تحت رطوبت ۲۰ الی ۳۰ درصد انجام گیرد. فقط در زمان هچ تخم های نطفه دار شترمرغ به رطوبت ۴۰ درصد ی نیاز دارند تا پوسته تخم به اندازه کافی نرم شود. در نتیجه جوجه شترمرغ به راحتی قادر به خروج از تخم خواهد بود.

به همین دلیل است که دستگاه جوجه کشی شترمرغ با سایر دستگاه های جوجه کشی تفاوت اساسی دارد.

آیا دستگاه جوجه کشی شترمرغی برای دیگر پرنده ها کاربرد دارد؟

ماشین های جوجه کشی شترمرغی برای جوجه آوری از این پرنده طراحی و بهینه سازی شده اند. از آنجایی که تفاوت زیادی بین جوجه کشی شترمرغ و دیگر پرنده ها وجود دارد، بنابراین از دستگاه شترمرغی نمی توان برای جوجه کشی مرغ، بوقلمون، اردک و … استفاده کرد.

حتی در جوجه کشی از شترمرغ امکان ستر و هچر همزمان نیز ممکن نیست. در حالیکه در جوجه کشی از سایر پرندگان می توان توسط دستگاه هایی که قابلیت ستر هچر همزمان دارند این کار را انجام داد. در پرورش شترمرغ یکی از مهمترین مراحل کار جوجه کشی و تکثیر گله می باشد. جوجه کشی شترمرغ بر خلاف دیگر پرنده ها تفاوت اساسی دارد و با یک دستگاه خاص امکان پذیر می باشد. پرورش دهندگان برای تکثیر این پرنده از دستگاه جوجه کشی شترمرغی بهره می برند.

پرورش شترمرغ تا چه میزان سودآوری دارد؟

شترمرغ این پرنده عظیم الجثه یکی از باارزش ترین پرنده هایی است که به دست انسان اهلی شده است. این پرنده مزایای اقتصادی بسیار زیادی در مقایسه با دیگر پرندگان و ماکیان اهلی شده دارد. در واقع به جرأت می توان گفت که گوشت شترمرغ از هر دو جنبه سالم بودن و ارزش غذایی بعد از گوشت ماهی جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

افزون بر این پوست نرم و مقاوم این پرنده برای ساخت محصولات چرمی لوکس بسیار ایده آل بوده و همچنین روغن شترمرغ نیز به دلیل اینکه سرشار از امگا ۳، ۶ و ۹ می باشد، بیشتر بعنوان محصول دارویی کاربرد دارد. البته مزایای اقتصادی پرورش شترمرغ فقط به این محصولات ختم نمیشود، بلکه پر، ناخن، مژه و تخم شترمرغ نیز مصارف جداگانه ای داشته و به فروش میرسند.

خوشبختانه کشور ما اقلیم و شرایط آب و هوایی کاملا سازگار با پرورش شترمرغ را دارد و در بیشتر استان ها می توان پروار بندی و پرورش شترمرغ را عملی نمود. پرورش شترمرغ در کشور ما از جمله فعالیت های اقتصادی نوپا می باشد و هنوز ظرفیت بالایی برای تولید و سود بردن در این زمینه وجود دارد.

پرورش شترمرغ همانند دیگر پرنده ها اصول و قواعد خاصی دارد و لازم است که ابتدا افراد در این زمینه آموزش های لازم را در رابطه با نحوه تغذیه ، زیستگاه، نحوه جوجه کشی و پروار بندی جوجه ها و … بداند. همچنین از آنجایی که شترمرغ در زمان پرخاشگری بسیار تهاجمی بوده و لگدهای آن برای انسان کشنده است، لازم است که افراد قبل از اقدام به خوبی با رفتارها و نحوه نگهداری این پرنده آشنایی داشته باشند.

پاسخ دادن