آیا بورس محدوده یک میلیونی را از دست می دهد؟

اقتصاد برتر

افت ۹۰۳واحدی شاخص کل (۰.۱درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۶هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقنصادبرتر، بورس ایران در حالی بر صدر اخبار اقتصادی نشسته است که ماهیت خبرها نسبت به سال گذشته تغییری چشمگیر را تجربه می‌کند.

نمای پایانی بورس امروز/ افت ۹۰۳واحدی شاخص کل

🔹شاخص‌ هم وزن ۰.۲درصد افت کرد.
🔹ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از دو هزار و ۱۳۰میلیارد تومان رسید.
🔹حدود ۳۳۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از یک درصد ۵۴نماد و افت بیش از یک درصد ۴۷۱نماد

🔹حقوقی‌ها امروز حدود ۳۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۱۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۳درصد یعنی ۷۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵درصد از کل معاملات شد.

🔹بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

🔹سه نماد #وپاسار، #خساپا و #میدکو لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #نوری، #شستا و #فجر معطوف بود.

🔹مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک پاسارگاد حدود ۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی نوری با برتری حدود ۳۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

🔹امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۸۰میلیارد تومان بود.

🔹در دنیا چیزی به نام تضمین در بورس نداریم و با ذات بورس همخوانی ندارد، سهامدار اولین پیامی که در بورس می‌گیرد، این است که بورس بر مبنای بازار عمل می‌کند، اما قطعا حمایت از بازار را به روش‌های گوناگون انجام می‌دهیم.

پاسخ دادن