آیا روند صعودی بیت کوین در راه است؟

بیت‌کوین
اقتصاد برتر

در حالی که علاقه زیاد به خرید بیت کوین نشان می دهد که روند صعودی دیگری در راه خواهد بود، اما ممکن است نشانه ای از اتفاقات بد برای بازار ارز رمزنگاری باشد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کوین سرا ، قیمت بیت کوین در ماه مارس و تنها در یک روز ۵۰ درصد کاهش یافت، اما این مانع سرمایه گذاری معامله گران در بازار ارز رمزنگاری نشد. در حقیقت، برخی از منابع نشان می دهند که علی رغم عدم اطمینان در اقتصاد جهانی، اکثر سرمایه گذاران به موقعیت های خرید بیت کوین روی آورده اند.

خرید بیت کوین توسط سرمایه گذاران

با توجه به تصاویر کارگزاری های خرده فروشی رمز نگاری، مستقر در بریتانیا، که توسط نیک پاتل معامله گر به اشتراک گذاشته شده، کاربران این پلتفرم ها مدت طولانی است که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. طبق داده هایIG.com، هفتاد و هشت درصد از کاربران از مدت های طولانی وارد بازار ارز رمزنگاری شده اند.

این تنها مدرکی نیست که نشان می دهد سرمایه گذاران از مدت ها قبل در بازار ارز رمزنگاری به معامله کردن مشغول هستند.

کیائو وانگ از مساری و معامله گر سابق موسسه سرمایه گذاری، اخیرا نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که مقدار سفارشات بیت کوین را برای Coinbase Pro ارائه می دهد.

اگر چه این نمایانگر سایر صرافی ها نیست، اما واضح است که معامله گران زیادی در حال سفارش دادن این ارز پیشرو بازار هستند.

نشانه ای از یک روند معکوس قریب الوقوع

در حالی که علاقه زیاد به خرید بیت کوین نشان می دهد که روند صعودی دیگری در راه خواهد بود، اما ممکن است نشانه ای از اتفاقات بد برای بازار ارز رمزنگاری باشد.

روایتی که از طرف معامله گران برجسته در بازارهای سنتی و ارز رمزنگاری مطرح می شود این است که مخالفت یک نفر با اکثریت غالبا تجارت صحیحی به نظر می رسد. به نقل قول قدیمی وارن بافت فکر کنید که می گوید:

وقتی که همه حریص هستند، بترسید و وقتی که همه می ترسند، حریص باشید.

این نقل قول ظاهرا با بازار ارز رمزنگاری ارتباط دارد: در دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، پس از این که قیمت بیت کوین طی یک ماه ۵۰ درصد کاهش یافت، تعداد زیادی از تحلیلگران پیش بینی کردند که قیمت این ارز به سطح ۱۰۰۰ دلار بر می گردد و برخی هم انتظار برگشت قیمت به سطح ۸۰۰ دلار را داشتند.

اما به محض این که این پیش بینی ها در رسانه های اجتماعی منتشر شدند و در دسترس عموم قرار گرفتند، روند حرکت قیمت بیت کوین معکوس شد و به جای کاهش به سطوح پایین تر، به سمت سطح ۴۰۰۰ دلار حرکت کرد.

مانند همین روند نیز در اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی، وقتی که قیمت نتوانست سطح ۱۴۰۰۰ دلار را بشکند، اتفاق افتاد. این ارز به جای این که روند صعودی خود را ادامه دهد و به سمت سطوح بالاتر حرکت کند، وارد بازار نزولی شد.

پاسخ دادن