آیا زبان آلمانی مهم‌ترین زبان در قاره سبز است؟

کشور آلمان یکی از کشورهای پر قدرت و توانمند اتحادیه اروپا است که به آن قطب صنعتی اتحادیه اروپا گفته می شود. این کشور از اقتصاد قوی برخوردار است و این نشان دهنده وضعیت بازار کار و رضایتمندی نیرو های کاری در آلمان است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

همسایگان آن لوکزامبورگ، فرانسه، سوئیس، هلند و چک هستند.آلمان با توجه به اقتصاد قوی و صنعتی بودن،بستر مناسبی را برای پذیرش نیروی کار خارجی در آلمان فراهم کرده و تنها با داشتن ویزای کار می توانند به آلمان بیایند و مشغول به کار شوند. گرفتن کار در آلمان از میان روش های مختلف مهاجرت روشی مناسب و کم هزینه است.

اهمیت خاص یادگیری زبان آلمانی با اقتصاد برتر در اروپا

از بزرگترین قطبهای صنعتی قاره اروپا،کشور آلمان است که هر سال افراد زیادی به علاقمندان مهاجرت به آلمان اضافه می شود. آلمان در داشتن  نیروی کار با کمبود و پیری نیرو مواجه شده است به همین دلیل اقدام به جذب نیروی کار ماهر خارجی کرده است و قبل از آن شرایط کار مناسب را فراهم آورده است. حقوق بالا، مزایای مناسب و امنیت شغلی،همه این ها می تواند دلایل کافی  بالا برای مهاجرت به آلمان باشد.میزان ساعت کاری در مشاغل مختلف یکسان نیست.بازارکار خوب آلمان، مهندسان بسیاری را جذب کرده است.گرفتن ویزای کاری تنها راه گرفتن ویزا و مهاجرت به کشور آلمان نیست، راه های متعددی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد مانند سرمایه گذاری و تحصیل و یا ازدواج با شهروند آلمانی است.

بیشتر ایرانیان از طریق ویزای کاری به کشور آلمان مهاجرت می کنند هرچند ویزای کار خود انواع متفاوتی دارد اگرچه کشور آلمان قوانین گرفتن ویزای کار را نسبت به گذشته بسیار آسان تر کرده است.از دیگر راههای مهاجرت به این کشور از طریق کار در آلمان و گرفتن ویزای کار است و افراد علاقه مند می توانند با کار در یکی از این موسسات کاریابی آلمان اقامت آلمان و حتی تابعیت این کشور  را بگیرند.تمامی موارد گفته شده نشان دهنده اهمیت بالای یادگیری زبان آلمانی است.

آزمون گوته را با گات ۱۰۰ بزنید 

هنگامیکه تصمیم می گیرید،در کشوری اقدام به کاریابی کنید و در آن کشور زندگی کنید باید نرخ بیکاری آن کشور را مدنظر داشته باشید که اگر نرخ بیکاری آن بالا باشد قطعا افراد بیکار زیادی از خود آن کشور هستند که اولویت کار با آنها است تا افراد غیربومی و خارجی و حتی مهاجران اما در صورتی که نرخ بیکاری پایین باشد می توانید برای کار در آن کشور اقدام کنید مخصوصا اگر در رشته خود تخصص کافی را داشته باشید،می توانید با کمک گرفتن از افراد متخصص در امر مهاجرت به جستجوی کار در کشور دلخواه تان بپردازید، هرچند بهتر است قبل از رفتن به آلمان، آموزش زبان آلمانی را در آموزشگاه زبان گات،یاد بگیرید و آزمون زبان آلمانی را که گوته نام دارد،شرکت کنید.افرادی که به دنبال کار تضمینی در آلمان هستند و با ارسال رزومه کاری در جستجوی کار در آلمان هستند و با داشتن شرایط گرفتن ویزای کاری لیست مشاغل مورد نیاز کشور موردنظر خود را بررسی می کنند که در صورتی که رشته و تخصص شما جز لیست مشاغل باشد میتوانید به آن کشور سفر کرده و در حرفه خود مشغول به کار شوید . ساعات کاری در آلمان اینگونه است که در هفته ۳۸ ساعت کار و در یک سال ۱۸ روز مرخصی به کارمند تعلق می گیرد

پاسخ دادن