آیا پرفکت مانی از امنیت کافی برخوردار است؟

اقتصاد برتر

پرفکت مانی یکی از سیستم های پرداخت آنلاین است که با کمک آن پرداخت های ارزی انجام می شود. سیستم پرفکت مانی از سال ۲۰۰۷ تاکنون فعالیت دارد و بین ایرانیان نیز بسیار محبوب است؛ یکی از موضوعاتی که ممکن است ذهن افراد را زمان کار با پرفکت مانی درگیر کند؛ موضوع امنیت آن است.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۲ بهمن ۹۹

در صورتی که یک سیستم امنیت کافی نداشته باشد از طریق راههایی مانند هک کردن امکان هک شدن حساب افراد و از دست رفتن پول آنها وجود دارد. البته درباره کاربران ایرانی این مورد تنها مولفه امنیت محسوب نمیشود و با توجه به تحریم ها و بلوکه کردن حساب ایرانیان توسط برخی شرکت ها مانند پی پال، اینکه چه مقدار ریسک بلوکه کردن برای این سیستم وجود دارد نیز یکی از مولفه های اصلی امنیت برای کاربران ایرانی محسوب می‌شود که ما در این مقاله قصد بررسی آن را داریم.

ریسک تحریم کاربران ایرانی و بلوکه کردن حساب ایرانیان

همه ما میدانیم که در سال‌های اخیر به علت تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان خیلی از شرکت‌های بین المللی از ارائه خدمات به کاربران ایرانی امنتا می‌کنند. اهمیت این موضوع وقتی دو چندان می‌شود که متوجه می‌شویم برخی از شرکت ها علاوه بر اینکه در ابتدا از ثبت نام کاربران ایرانی جلوگیری میکنند، در هر زمان به ایرانی بودن کاربران خود پی ببرند حساب آن فرد را مسدود و دارایی آن را بلوکه می‌کنند!

البته در بیشتر مواقع با پیگیری فرد و درخواست وی دارایی وی آزاد می‌شود اما به هر حال این مساله به دغدغه اصلی کاربران ایرانی تبدیل شده است.

در مورد سیستم پرفکت مانی اما این موضوع چندان مصداقی ندارد. چرا که این سیستم به دلیل اختلافاتی که با کشور آمریکا دارد هیچگاه به این موضوع اشاره ای نکرده است و از سال ۲۰۰۷ که راه اندازی شده تا این لحظه هیچگاه حرفی از این بابت نزده و هیچ کاربر ایرانی مشکل مشابهی نداشته است.

برای اینکه حجت را در این مورد تمام کنیم باید بگوییم که پرفکت مانی هیچگونه سرویسی به کاربران آمریکایی ارائه نمیکند و حداقل در این یک مورد ما یک امتیاز جلو افتاده ایم J

در نتیجه اگر قصد خرید ووچر پرفکت مانی و استفاده از این سیستم را دارید هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

اما اگر علاوه بر این موضوع، دغدغه ای در زمینه امنیت فنی و هک شدن برای شما وجود دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

امنیت سیستم پرفکت مانی

سیستم پرفکت مانی برای تامین امنیت لازم برای از راه های مختلفی بهره میبرد که در ادامه به شرح این روش ها می‌پردازیم.

  • افزایش امنیت در پرفکت مانی از طریق Identity check

همانطور که گفتیم سیستم پرفکت مانی ایرانیان را تحریم نکرده و افراد به راحتی می توانند از این سیستم استفاده کنند. این موضوع در افزایش امنیت نیز تاثیر زیادی دارد. به این صورت که زمان افتتاح حساب آی پی شما ثبت می شود و با فعال کردن Identity check زمانی که شما با یک آی پی دیگر وارد حسابتان شوید برای ورود نیاز به یک کد دارید که این کد از طریق ایمیلی که زمان افتتاح حساب ثبت کرده اید برای شما ارسال می شود؛ تنها در صورت وارد کردن این کد شما قادر به ورود به حسابتان خواهید بود.

  • افزایش امینت پرفکت مانی از طریق ارسال پیامک

در این روش برای هر بار ورود به حسابتان نیاز است که یک کد برای شما از طریق اس ام اس ارسال شود. زمانی که شما کد را وارد کنید می توانید به حساب وارد شوید. البته نکته مهم این روش این است که رایگان نیست و به ازای هر پیامی که برای شما ارسال می شود ۰٫۱ دلار از حساب شما کم می شود.

  • افزایش امنیت از طریق code card

در این روش شما می توانید تعدادی کد از سیستم پرفکت مانی دریافت کنید و برای انجام هر تراکنش از شما می خواهد یکی از کدها را وارد کنید؛ دقت داشته باشید که این کدها برای شما ایمیل می شود و نگهداری و حفظ امنیت آنها با شماست.

  • افزایش امنیت پرفکت مانی از طریق Anti-Fraud Filtration System

در این روش تراکنش های شما در این سیستم بررسی می شوند و اگر سیستم تشخیص دهد که یکی از تراکنش های مشکوک است انجام آن به تعویق می افتد تا زمانی که کارشناسان بررسی کاملی انجام دهند. در صورتی که تراکنش کلاهبرداری و غیرقانی تشخیص داده شود وجه آن به حساب شما بازگردانده می شود.

نحوه افزایش امنیت در سیستم پرفکت مانی

برای اینکه هر کدام از روشهای گفته شده را فعال کنید باید ابتدا به بخش security settings  رفته و سپس به بخش account security وارد شوید. در این بخش روش های گفته شده به شما نمایش داده می شود. هر یک از روش ها که فعال باشد یک چراغ سبز در کنارشان ثبت شده است اما اگر تمایل دارید روش امنیتی خود را تغییر دهید می توانید چراغ قسمت مورد نظر را خاموش کرده و هر روشی را تمایل دارید فعال کنید سپس بر روی گزینه modify settings  کلیک کنید تا تغییرات شما ثبت شوند.

سخن آخر

با توجه به نکات فوق میتوان گفت پرفکت مانی یکی از امن ترین سیستم های مالی برای کاربران ایرانیست که برای تبادلات بین المللی خود محدودیت های بانکی دارند.

البته لازم به ذکر است که در کنار این سیستم، سیستم هایی مانند وب مانی نیز هستند که از امنیت قابل قبولی برخوردارند و با اعتبار چند ساله به کاربران ایرانی خود به راحتی خدمات ارائه می‌کنند.

اگر قصد خرید وب مانی دارید اما به هر دلیلی هنوز به نتیجه نرسیده اید که کدام یک از این سیستم ها برای شما بهتر است می‌توانید با کارشناسان صرافی آنلاین داماهی پی از طریق ادرس به طور رایگان مشاوره دریافت کنید.

پاسخ دادن