آینده روش غیر مستقیم سهام عدالت چی میشه؟

فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد
حسین فقیهی_ سخنگوی آزادسازی سهام عدالت

آیا میتونیم در آینده در روش غیر مستقیم  سهاممون رو بفروشیم؟ یا تا ابد دست دولت میمونه و ما بی اختیار؟ 

تهران – اقتصادبرتر – ۶ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر؛ حسین فقیهی سخنگوی ستاد آزادسازی #سهام_عدالت اظهار داشت: روش غیر مستقیمی ها محدودیت سقف فروش سهام را ندارند منتهی چون این شرکت ها در سرمایه گذاری های استانی هستند بر اساس ورود کدام در بورس؛ در دسترس بازار سرمایه قرار می گیرند تا خرید و فروش شوند و مدت ورود این شرکت ها به بازار طولانی نخواهد بود. در طی هفته های آینده یک استان به صورت پایلوت شروع شده و به تدریج به بقیه استان ها هم تسری پیدا خواهد کرد .

وی افزود: آن دسته از سهامداران عدالت که برای مدیریت سهام خود، #روش_مستقیم را انتخاب کرده‌اند، برای ثبت سفارش جهت فروش ۳۰ درصد سهام خود می‌توانند به صورت غیرحضوری اقدام کنند و این کار، به هر نحوی که با بانک مورد نظر خود ارتباط دارند، امکان پذیر است.

این مقام مسئول ادامه داد: دارندگان سهام عدالت که می‌خواهند سهام خود را به بانک بفروشند، باید شماره شبا را در سامانه سهام عدالت (سازمان خصوصی سازی) ثبت کرده باشند و صرفاً همان بانکی که شماره شبای دارندگان سهام عدالت را در اختیار دارد و از سوی متقاضی فروش، در سامانه سهام عدالت ثبت شده، مجاز به خرید ۳۰ درصد از سهام عدالت متقاضیان فروش خواهد بود.

وی یادآور شد: حتی آن دسته از دارندگان سهام عدالت که علی رغم معرفی شماره شبا، سود این سهام را تاکنون دریافت نکرده‌اند هم می‌بایست تنها به همان بانک برای فروش سهام عدالت مراجعه کنند ولی نیاز نیست این مراجعه به صورت حضوری باشد.

فهیمی ادامه داد: اینترنتی یا با اپلیکیشن بانکی هم امکان ثبت سفارش فروش این ۳۰ درصد به بانک‌ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای فروش سهام عدالت در بورس؛فرم فروش سهام عدالت در بانک👇👇

                                                                                                 ثبت سفارش فروش سهام عدالت از فردا

پاسخ دادن