آینده مس در عصر خودروهای الکتریکی

موسسه اقتصادی مکنزی در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی آینده مس در عصر خودروهای الکتریکی پرداخته است. بر پایه بررسی این موسسه، رشد وسایل نقلیه الکتریکی عامل مهم افزایش تقاضای مس در آینده خواهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مس‌پرس، رشد وسایل نقلیه الکتریکی عامل مهم افزایش تقاضای #مس در آینده خواهد بود و فرض بر این است که خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از فروش خودروهای جدید را به خود اختصاص دهند. خودروهای الکتریکی با توجه به باتری‌های جدید و سیستم‌های الکتریکی مورد استفاده در آن‌ها، نیاز به مس بالاتر خواهند داشت. با این حال، با بهبود طراحی‌های فنی و افزایش کارایی سیستم‌ها، پیش‌بینی می‌شود شدت مصرف مس در هر خودرو و زیرساخت‌های لازم برای شارژ آن نسبت به سال ۲۰۱۷ کاهش یابد.

چین در زمینه استفاده و تولید خودروهای الکتریکی در جهان پیشرو بوده و خواهد بود و نیاز این کشور، تعیین‌کننده مسیر رشد تقاضا برای تمام مواد مورد نیاز باتری‌ها است. پایان عمر وسایل نقلیه الکتریکی نیز به‌عنوان یک فرصت در نظر گرفته می‌شود. به‌خصوص در بیش‌تر مناطق برای بازیافت باتری و استفاده مجدد از قطعات آن، ارزش‌افزوده به همراه خواهد داشت.

سهم چین از مصرف جهانی مس تصفیه‌شده تا سال ۲۰۲۷ به ۵۶ درصد می‌رسد، بخش برق و الکترونیک بیش‌ترین حجم استفاده را خواهند داشت و خودروهای الکتریکی دارای بالاترین نرخ رشد هستند. وسایل نقلیه الکتریکی، عامل اصلی رشد مصرف مس در بخش حمل‌ونقل خواهد بود، زیرا شدت مصرف مس برای تولید و استفاده از خودروهای الکتریکی، ۳ برابر وسایل نقلیه معمولی است.

پاسخ دادن