ابتلای ۲۲۰ پرسنل یک بیمارستان در تهران به کرونا

مدیر بیمارستان «مدرس» تهران از ابتلای نزدیک به ۲۲۰ نفر از کادر درمان و نیروهای پشتیبانی این بیمارستان به ویروس کرونا خبر داد.

تهران-اقتصادبرتر- ۲۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا ، حسین بدخشان، گفته است که نرخ ابتلا میان کادر درمان و پرسنل این بیمارستان به صورتی است که «همواره حدود ۳۰ نفر از همکاران به دلیل ابتلا در مرخصی استعلاجی به سر می‌برند.»

او گفته شیوع گسترده کرونا در میان کادر درمان در حالی رخ داده که همه تخت‌های بیمارستان پر شده و همیشه «بین ۲۵ تا ۳۰ بیمار در اورژانس در انتظار جایگزین شدن با بیماران ترخیصی هستند.»

در طول ‌ماه‌های گذشته، مقام‌های وزارت بهداشت و درمان، بارها نسبت به خستگی مفرط پرسنل بیمارستان، کادر درمان و سایر نیروهای درگیر در این بحران هشدار داده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل تیرماه اعلام کرده بود از میان ۷۹ کشور جهان، ایران در کنار ایالات متحده، روسیه یا مصر، بیشترین شمار درگذشت‌ها در بین اعضا و پرسنل امداد و درمان را در جریان همه‌گیری کووید-۱۹ به خود اختصاص داده ‌است.

بر اساس آخرین آمار رسمی که رضا گل پیرا، یکی از مدیران وزارت بهداشت روز یک مرداد امسال اعلام کرد، در ایران ۱۹ هزار نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۱ تا ۱۲ هزار نفر از آنها پرستار بوده‌اند.

پاسخ دادن