اتصال دریای خزر به خلیج‌ فارس در بهار ۱۴۰۰

نوبخت گفت: در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی می‌شود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی می‎شود که عملیات ساخت آن آغاز شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اقتصاد ۲۴، دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از پروژه ملی راه آهن رشت به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید به کردند. نوبخت با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ملی بیان کرد: درحال‌حاضر این پروژه در دو قطعه ۶ و ۷ در حال تکمیل است پروژه قطعه ۶ تقریباً به مرحله نهایی رسیده که حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است. در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی می‌شود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی که عملیات ساخت آن آغاز شده و این پل باید از روی بزرگراه رشت انزلی عبور کند و با توجه به اهمیت این پروژه گروه‌های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان بهره‌برداری و تکمیل راه آهن سراسری رشت به بندرکاسپین اشاره کرد: در تلاشیم با یاری پروردگار در بهار سال آینده و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم این افتخار نصیبمان شود که بتوانیم قطعه قزوین-رشت را به بندر کاسپین وصل کنیم و با تکمیل این مسیر در واقع بتوانیم خلیج‌فارس را به دریای خزر در بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی متصل کنیم. نوبخت با تقدیر از سازمان منطقه آزاد انزلی جهت تامین مالی بخشی از این پروژه بزرگ خاطرنشان کرد: اتصال راه آهن سراسری به این بندر مهم موجب افزایش سهم کشورمان در حوزه ترانزیت بار‌های فراوانی که از کشور‌های شمالی ایران به سمت خلیج‌فارس باید انتقال داده بشه خواهد شد.

پاسخ دادن