اتصال ۱۰۰ درصدی گمرک به سامانه جامع تجارت

خاندوزی اعلام کرد: گمرک به صورت ۱۰۰ درصدی به سامانه جامع تجارت متصل شده است، بخش زیادی از اطلاعات واردات و صادرات وارد سامانه شده و دسترسی به کانال گمرک و همچنین اطلاعات برخط خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در اخبار ۱۴ با بیان اینکه یکی از معضلات قاچاق کالا عدم اتصال دستگاه‌ها به سامانه تجارت بوده است، گفت: وزارت اقتصاد داده‌های مربوط به سامانه جامع تجارت را تهیه کرده که از این پس با اتصال به این سامانه محموله کالا و همچنین کالا‌هایی که باقی مانده در گمرک را شناسایی کند.

خاندوزی ادامه داد: در ۶ شهریور ماه رئیس جمهور بر مسأله یکپارچه سازی تاکید کردند و دستور آن را ابلاغ کردند. عدم همکاری دستگاه‌ها مرتفع شده و از روز گذشته بخش اول و دوم دستور العمل اجرایی شده است.

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: گمرک به صورت ۱۰۰ درصدی به سامانه جامع تجارت متصل شده است، بخش زیادی از اطلاعات واردات و صادرات وارد سامانه شده و دسترسی به کانال گمرک و همچنین اطلاعات برخط خواهد شد. با اتصال به این سامانه تمامی فعالیت تولیدکنندگان تسهیل می‌شود و همچنین شناسایی موارد قاچاق به راحتی امکان پذیر می‌شود.

پاسخ دادن