اتهام سرقت ادبی به سازندگان Stranger things

کارگردان فیلم «Montauk» روز سه شنبه از سازندگان «Stranger things» برای دزدیدن ایده اصلی فیلم شکایت کرد. «Montauk» فیلمی شش دقیقه‌ای راجع به اتفاقی است که در ساحل لانگ آیلند نیویورک افتاده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ فروردین ۹۷

کارگردان فیلم «Montauk» روز سه شنبه از سازندگان «Stranger things» برای دزدیدن ایده اصلی فیلم شکایت کرد. «Montauk» فیلمی شش دقیقه‌ای راجع به اتفاقی است که در ساحل لانگ آیلند نیویورک افتاده است. کارگردان فیلم «Montauk» در شکایت خود مدعی شد که این فیلم کوتاه پیش نمایشی برای فیلم «The Montauk Project» بوده که او ایده فیلم اصلی را در فستیوال فیلم تریبیکا در سال ۲۰۱۴ با «مت» و «راس دافر»، سازندگان فیلم «Stranger Things» در میان گذاشته بوده است. او مدعی شد که برادران «دافر» از آن ایده خام فیلم «Stranger Things» را در سال ۲۰۱۶ ساختند. این فیلم کوتاه شامل صحنه‌هایی از وقایع ماوراءالطبیعی در مجاورت یک ساختمان دولتی است و فیلم «Stranger Things» که در ابتدا با نام «Montauk» به شبکه نتفلیکس فروخته شد هم دارای صحنه‌های ماوراءالطبیعی در اطراف یک آزمایشگاه دولتی است با این تفاوت که محل حادثه بعدا به ایندیانا تغییر پیدا کرد.

در حقیقت هر دو فیلم این ایده را از کتابی به نام «The Montauk Project: Experiments in Time» که در سال ۱۹۹۲ منتشر شد اقتباس کردند. در طی سال‌ها تعداد فیلم‌هایی که ایده توطئه دولت و وقایع ماورائ طبیعت داشته‌اند زیاد بوده است. برخی از اعضای تیم «Stranger Things» بر این باور بودند که ایده اصلی فیلم از داستان «Camp Hero» الهام گرفته است. شبکه نتفلیکس هنوز پاسخی به این اتهامات نداده است.

پاسخ دادن