اتوبوس‌ها از اول آذر می‌توانند با ۱۰۰ درصد ظرفیت تردد کنند

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از لغو کامل محدودیت مسافرگیری در اتوبوس های بین شهری از روز دوشنبه اول آذر ماه خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  مهر، از زمان شیوع کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸، محدودیت‌های پذیرش مسافر در حمل و نقل عمومی خصوصاً در دو بخش جاده‌ای و ریلی از ابتدای سال ۱۳۹۹ اعمال شد؛ به گونه‌ای که همه سفرهای نوروزی ۹۹ لغو و با دستور وزیر سابق راه و شهرسازی، بلیت‌های پیش فروش شده برای نوروز آن سال به خریداران مسترد شد. با این حال بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برای دو گونه حمل و نقل مسافری جاده‌ای و ریلی از تابستان ۱۳۹۹ محدودیت مسافرگیری تا ۵۰ درصد و از آبان ۱۳۹۹ برای حمل و نقل هوایی نیز امکان فروش صندلی‌ها تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز اعمال شد.

  • معاون وزیر راه: لغو محدودیت‌های سفر با حمل و نقل عمومی از اول آذر

اینک با گذشت بیش از یک سال از اعمال محدودیت برای همه مودهای حمل و نقلی مسافری، ستاد ملی مقابله کرونا با توجه به افزایش میزان واکسیناسیون، دستور به لغو محدودیت‌ها برای ترددهای برون شهری اعم از ریلی، جاده‌ای و هوایی داده است. این مصوبه را شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی به مدیران دستگاه‌های متولی حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی در ۹ آبان ماه ابلاغ و اعلام کرده بود: از اول آذر این محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

  • معاون اول رئیس جمهور: پوشش واکسیناسیون ۱۰۰ میلیون دوز را رد کردیم

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور نیز در جلسه رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا که بعد از ظهر دیروز چهارشنبه ۲۶ آبان به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، از آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به سمت ریشه‌کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

  • ستاد کرونا (آبان امسال): پذیرش مسافر در اتوبوس‌ها تا ۸۰ درصد ظرفیت

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه ۹ آبان امسال در خصوص لغو محدودیت‌های مسافرگیری، این محدودیت‌ها را از ۵۰ به ۸۰ درصد افزایش داد؛ اما در ادامه اعلام کرد در صورتی که میزان واکسیناسیون کرونا به ۸۰ درصد جمعیت برسد، این محدودیت به طور کامل برداشته خواهد شد و اتوبوس‌ها می‌توانند تا ۱۰۰ درصد ظرفیت خود مسافرگیری کنند.

  • ستاد کرونا: سوار شدن مسافران در اتوبوس فقط با کارت واکسن یا پی سی آر منفی

از دیگر تغییرات پروتکل حمل و نقل زمینی در مصوبه ۹ آبان ستاد ملی مقابله با کرونا، الزامی شدن ارائه تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعته کرونا یا داشتن کارت واکسیناسیون از اول آذر است.

پاسخ دادن