اجاره ویلا ساحلی چالوس و تابستانی زیبا

اسم چالوس که می آید همه ما بی اختیار یاد جاده زیبا و دلبر چالوس و جنگل های سرسبز شمالی می افتیم. به خصوص اگر در تابستان یا ایام تعطیلی دیگر باشیم، به سرمان می زند حتما کمی برنامه های مان را خلوت کنیم و حتی شده سفری دو روزه به شمال برای خودمان ترتیب دهیم. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ تیر ۱۴۰۰

چالوس را که خیلی ها آن را عقیق همیشه سبز ایران می نامند، می توانیم به عنوان اقامت گاه خودمان در مازندران انتخاب کنیم و بعد از طریق آن به بقیه مناطق شمالی دسترسی داشته باشیم. اگر در ایام تابستان باشیم، باید خیلی زودتر برای رزرو اقامتگاه اقدام کنیم. چرا که این شهر، جزو مناطق پر بازدید شمال محسوب می شود. برای اجاره ویلا در چالوس ، همیشه می توانید از طریق وبسایت های اجاره اقامتگاه، مکان مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را رزرو کنید. ممکن است برخی از شما دنبال ویلا با شرایط خاص و ویژه برای مهمانی های و جشن های خود باشید. همچنین امکان دارد شما استانداردهای سختگیرانه ای برای اقامتگاه خود در نظر داشته و بخواهید همه امکانات و شرایط آن، سطح بالا، مدرن و بسیار شیک باشند. در این حالت باید در جستجوی خود در اینترنت به دنبال اجاره ویلا لاکچری در چالوس بگردید تا ویلاهایی با این شرایط در چالوس در برابر چشمان شما قرار بگیرد.

جاهای دیدنی چالوس

با این که بسیاری از ما سفرهای زیادی به چالوس زیبا و دوست داشتنی داشته ایم، اما کمتر دیدنی های چالوس را با جزئیات می شناسیم. اما برای تجربه یک سفر عالی، متفاوت و منحصر به فرد لازم است به اندازه کافی با مقصد سفر خود آشنا بوده و از تمام ظرفیت های گردشگری آن بازدید کنیم. در این بخش تلاش خواهیم داشت تا شما را کمی با بخشی از این جاذبه ها آشنا کنیم.

مرداب هسل

این مرداب را که در نزدیکی روستای سینوا و در ۱۰ کیلومتری چالوس قرار دارد، برخی تالاب کنیچال هم می خوانند. این مرداب فصلی بوده و در فصل های بارندگی ژرفای این مرداب به حدود ۱۵ متر نیز می رسد. پوشش جانوری این تالاب، انواع دوزیستان از جمله لاک پشت می باشد. البته پرندگان این منطقه نیز تنوع بالایی داشته و دارکوب نیز از جمله آنها می باشد. راش، ممرز، داغداغان، شمشاد و سیب ترش جنگلی نیز از جمله گیاهان بسیار فراوان حاشیه این مرداب می باشند. در فصل های بهار و تابستان، گونه ای جلبک بر روی سطح آب مرداب قرار گرفته و به آن منظره ای ویژه می بخشند. در پاییز و زمستان این جلبک ها به رنگ نارنجی و قرمز در می آیند.

جاده چالوس

این جاده با توجه به مناظر طبیعی و بسیار بکر خود، یکی از محبوب ترین جاده های کشور به حساب می آید. با وجودی که این جاده در بیشتر زمان های سال بسیار پر ترافیک است، اما با این حال، همیشه به دلیل زیبایی خاصش، یکی از انتخاب های اصلی مسافران شمال از تهران می باشد. این جاده که در سال ۱۳۱۲ راه اندازی شد، به اندازه ۱۶۰ کیلومتر طول دارد. این جاده از شمال به چالوس، از غرب به طالقان، از شرق به شمیرانات و تهران و از جنوب به کرج محدود می باشد.

یکی از خصوصیات این جاده، آن است که علیرغم زیبایی و بدیع بودن مناظر آن، اما گردنه های بسیار خطرناکی دارد که گردنه هزار چم از جمله آنها می باشد. با یان حال این گردنه بسیار دیدنی و زیبا بوده و رستوران های زیادی در اطرافش ساخته شده. در مسیر جاده چالوس از کرج به سمت چالوس، ابتدا با رود کرج و کناره های سرسبز آن مواجه خواهید شد. روستاهای بسیار زیبای واریان، نوجان، خوارس و آتشگاه نیز پس از آن، انتظار شما را خواهند کشید. در کنار روستای مورود نیز، آبشار چهارصد تنور به شما خوشامد خواهد گفت. در هفتاد و پنجمین کیلومتر جاده چالوس، در ضلع غربی گردنه کندوان، یک دره بسیار زیبا و رویایی قرار دارد که تنها دره نوردان حرفه ای امکان گذر از آن را دارند.

کاخ چایخوران

این کاخ از بناهای مشهور مربوط به دوره رضا شاه پهلوی در چالوس می باشد. در معماری این کاخ از سبک اروپایی بهره گرفته شده و نسبت به دیگر کاخ های پهلوی به شکلی ساده تر و با تزئینات کمتر طراحی شده. این کاخ در ورودی خود تشکیل شده از دو قسمت اصلی و قسمت مربوط به خدمه می باشد. این کاخ در سال های قبل از انقلاب بازسازی شده و پس از آن در لیست آثار ملی به ثبت رسید. امکان بازدید از داخل کاخ تاریخی و زیبای چایخوران در حال حاضر وجود ندارد با این حال در اطراف آن می توانید از مکان هایی مانند غار دانیال، دریاچه ولشت و یا پارک جنگلی چالوس دیداری داشته باشید.

اجاره ویلا استخردار چالوس

چه تابستان باشد و چه فصل های سردتر سال، اینکه یک ویلا دارای استخر باشد، همیشه یکی از جذاب ترین امکانات آن ویلا محسوب می شود. البته این نکته خیلی به این بستگی دارد که استخر آن ویلا تا چه اندازه مجهز، تمیز و بهداشتی باشد. امروزه استخرهای سرپوشیده و نیز استخرهای چهارفصل باعث می شوند که شما بتوانید در همه فصول سال از امکانات شنا در ویلا برخوردار باشید. البته ممکن است خیلی ها به دلیل هزینه بالا و یا شاید به دلیل این که دوست ندارند از استخرهای مشترک استفاده کنند، دنبال این گزینه نباشند. برای این افراد اجاره روزانه خانه در چالوس انتخاب بهتریست. هم هزینه کمتری نسبت به ویلا پرداخت می کنند و هم فضای مناسبی در اختیار خواهند داشت.

اجاره ویلا در همه نقاط ایران

این روزها فضای مجازی از تعداد بسیار زیادی پلتفرم های اجاره ویلا و اقامتگاه در سفر، پر شده. در میان این همه تنوع، بسیاری از مسافران واقعا دچار گیجی شده و نمی دانند کدام گزینه را انتخاب کنند. در این میان، قابل اعتماد بودن و تجربه تخصصی یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب می باشد. وبسایت لوکس ویلا با چندین سال سابقه، مورد اطمینان بسیاری از مسافران ایرانی در سفر به تمامی شهرهای ایران می باشد. گردشگران می توانند در سفر با لوکس ویلا از همراهی مستمر کارشناسان و مشاوران این شرکت تا انتهای سفر خود بهره ببرند.

پاسخ دادن