اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان از اردیبهشت

آخرین خبرها از میزان عیدی بازنشستگان
اقتصادبرتر

 معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت:  افزايش حقوق كاركنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از ارديبهشت به صورت كامل به خزانه پرداخت مي شود.

تهران – اقتصادبرتر – 18 اردیبهشت 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مركز اطلاع رساني ، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت در ادامه افزود: در شرايط كنوني با كمك مردم و تدبير دولت بايد به فكر عبور از اين وضعيت باشيم، چرا كه شاهد هستيم يك حرف زور و قلدرمآبانه‌اي زده شده از سوي رژيم آمريكا مطرح شده، اما ما ملت بزرگي هستيم.
نوبخت در ادامه گفت: ما در ضمن اينكه ملتي هستيم كه همواره به دنبال صلح بوده و صلح و دوستي را به جهان عرضه كرديم، اين رويه را ادامه خواهيمداد.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه وظيفه ما در دولت، جلوگيري از سخت شدن زندگي مردم است، افزود: دولت با تمهيدات خود به دنبال جلوگيري از ايجاد مشكل در زندگي مردم است، اما بنده اينجا از همكاران در بخش نظارتي طلب مي‌كنم كه وقتي دولت بيش از هزار و شصت ميليارد دلار صرفه نظر مي‌كند و ارز كالا‌هاي اساسي را با قيمت ۴۲۰۰ تآمين مي‌كند تا به مردم فشاري وارد نشود، انتظار نداشته كه در مباني محاسباتي قيمت ارز نيمايي يا حتي ارز بازار آزادباشد.
وي در ادامه گفت: افزايش حقوق كاركنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از ارديبهشت به صورت كامل به خزانه پرداخت مي شود و علاوه بر آن سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۵ هزار ميليارد تومان براي همسان سازي حقوق بازنشستگان در نظرگرفته كه از اين ماه اجرايي مي شود.
وي در ادامه افزود : از فروردين ماه بخشنامه افزايش حقوق ثابت ۴۰۰ هزار تومان را به همه دستگاه ها ابلاغ كرديم و مبلغ آن را هم به خزانه تخصيص داديم و اجرا شد
به گفته دكتر نوبخت سازمان برنامه و بودجه كشور همچنين بخشنامه اي براي دستگاه هايي كه در اين زمينه تعللي داشتند براي اجراي آن ابلاغ كرد و تا جايي كه خبر دارم اين اتفاق افتاد.
رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزايش حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان، بيش از ۴۰۰ هزار تومان براي هر يك از شاغلان و بازنشستگان است، به همين جهت به دستگاه ها ابلاغ شد كه احكام كارگزيني را داشته باشند اين ماه كل آن افزايشي را كه مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان است را به خزانه واريز مي كنيم.
وي افزود: پرداخت اين افزايش مشروط بر اين است كه دستگاه ها احكامي را با توجه به ضرايب متفاوت براي گروه هاي مختلف انجام دهند.
نوبخت بيان كرد: اقدام ديگري براي بازنشستگان انجام داديم، به اين صورت است كه مصوبه اي از مجلس دريافت كرديم تا بتوانيم امسال همسان سازي حقوق بازنشستگان را امسال اجرايي كنيم. با توجه به اينكه ضرايب اين همسان سازي را تهيه و پنج هزار ميليارد تومان براي اجراي در نظر گرفتيم از اين ماه اجرايي مي كنيم.
معاون رئيس جمهوري درباره تنظيم بازار نيز گفت: با توجه به اينكه همه ارزهاي تنظيم بازار بيش از ۱۴ ميليارد دلار است، آنها را با نرخ تسعير ۴۲۰۰ تومان عمل مي كنيم.
وي افزود: از رقم ۵۰ تا ۶۰ هزار ميليارد توماني كه از اين مسير بايد به خزانه واريز شود تا سازمان برنامه و بودجه براساس آن عمل كند، عبور كرديم و ارز ۴۲۰۰ توماني به كالاهاي اساسي در نظر گرفتيم.
رييس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پيش بيني و اقدام دولت براي شرايط سخت و بحراني، گفت: با عنايت به اينكه شرايط مختلفي مي تواند وجود داشته باشد، سه حالت متفاوت تر از قانون بودجه ۱۳۹۸ پيش بيني و ارزيابي كرديم و گزارش اين شرايط را آماده و به دولت عرضه كرديم.
وي تاكيد كرد: با اطمينان عرض مي كنم هر شرايطي كه پيش بيايد، تعهدات دولت نسبت به كشاورزان براي خريد تضميني گندم، خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي، كاركنان دولت و بازنشستگان اجرايي مي شود و نسبت به اين تعهدات خدشه اي وارد نمي شود.
نوبخت ادامه داد: البته نيازمند صرفه جويي در بخش هاي ديگري هستيم كه سازمان برنامه و بودجه با قدرت آن صرفه جويي ها را انجام مي دهد تا بتوانيم طرح هاي عمراني به ويژه طرح هايي كه در سال جاري به اتمام مي رسد را انجام دهيم.
وي اظهار داشت: ما ملت بزرگي هستيم، ضمن اينكه همواره رويكرد صلح و صلح دوستي را به جهان ارائه كرديم ولي زير بار زور نمي رويم.
عضو كابينه دولت دوازدهم افزود: وظيفه ما در دولت اين است كه شرايطي فراهم كند تا زندگي براي مردم سخت نشود.
وي تاكيد كرد: البته از همكاران خود در بخش نظارتي مطالبه داريم، در بخش هاي نظارتي با قوت بيشتري عمل كنند تا نگذاريم فشار اقتصادي به مردم وارد شود.

3 نظر از مردم

  1. سلام.آقای نوبخت چرابفکربازنشستگان تامین اجتمایی نیستیدچراحفوفهای قشرضعیف ومستمری بگیرراهمسانسازی نمی کنیدبخداشرمنده زن وبچه هستیم گرانی درهرموردبیداد می کنه این حقوقهاجوابگی هزینه زندگی ساده نیست.مستجرم وبیمارفقط بدادمان برسید

پاسخ دادن