اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان از اردیبهشت

آخرین خبر از افزایش حقوق و پاداش بازنشستگان
اقتصادبرتر

 معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:  افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از اردیبهشت به صورت کامل به خزانه پرداخت می شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مرکز اطلاع رسانی ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت در ادامه افزود: در شرایط کنونی با کمک مردم و تدبیر دولت باید به فکر عبور از این وضعیت باشیم، چرا که شاهد هستیم یک حرف زور و قلدرمآبانه‌ای زده شده از سوی رژیم آمریکا مطرح شده، اما ما ملت بزرگی هستیم.
نوبخت در ادامه گفت: ما در ضمن اینکه ملتی هستیم که همواره به دنبال صلح بوده و صلح و دوستی را به جهان عرضه کردیم، این رویه را ادامه خواهیمداد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه وظیفه ما در دولت، جلوگیری از سخت شدن زندگی مردم است، افزود: دولت با تمهیدات خود به دنبال جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم است، اما بنده اینجا از همکاران در بخش نظارتی طلب می‌کنم که وقتی دولت بیش از هزار و شصت میلیارد دلار صرفه نظر می‌کند و ارز کالا‌های اساسی را با قیمت ۴۲۰۰ تآمین می‌کند تا به مردم فشاری وارد نشود، انتظار نداشته که در مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا حتی ارز بازار آزادباشد.
وی در ادامه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از اردیبهشت به صورت کامل به خزانه پرداخت می شود و علاوه بر آن سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظرگرفته که از این ماه اجرایی می شود.
وی در ادامه افزود : از فروردین ماه بخشنامه افزایش حقوق ثابت ۴۰۰ هزار تومان را به همه دستگاه ها ابلاغ کردیم و مبلغ آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و اجرا شد
به گفته دکتر نوبخت سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین بخشنامه ای برای دستگاه هایی که در این زمینه تعللی داشتند برای اجرای آن ابلاغ کرد و تا جایی که خبر دارم این اتفاق افتاد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، بیش از ۴۰۰ هزار تومان برای هر یک از شاغلان و بازنشستگان است، به همین جهت به دستگاه ها ابلاغ شد که احکام کارگزینی را داشته باشند این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان است را به خزانه واریز می کنیم.
وی افزود: پرداخت این افزایش مشروط بر این است که دستگاه ها احکامی را با توجه به ضرایب متفاوت برای گروه های مختلف انجام دهند.
نوبخت بیان کرد: اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، به این صورت است که مصوبه ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم امسال همسان سازی حقوق بازنشستگان را امسال اجرایی کنیم. با توجه به اینکه ضرایب این همسان سازی را تهیه و پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای در نظر گرفتیم از این ماه اجرایی می کنیم.
معاون رئیس جمهوری درباره تنظیم بازار نیز گفت: با توجه به اینکه همه ارزهای تنظیم بازار بیش از ۱۴ میلیارد دلار است، آنها را با نرخ تسعیر ۴۲۰۰ تومان عمل می کنیم.
وی افزود: از رقم ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومانی که از این مسیر باید به خزانه واریز شود تا سازمان برنامه و بودجه براساس آن عمل کند، عبور کردیم و ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در نظر گرفتیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پیش بینی و اقدام دولت برای شرایط سخت و بحرانی، گفت: با عنایت به اینکه شرایط مختلفی می تواند وجود داشته باشد، سه حالت متفاوت تر از قانون بودجه ۱۳۹۸ پیش بینی و ارزیابی کردیم و گزارش این شرایط را آماده و به دولت عرضه کردیم.
وی تاکید کرد: با اطمینان عرض می کنم هر شرایطی که پیش بیاید، تعهدات دولت نسبت به کشاورزان برای خرید تضمینی گندم، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، کارکنان دولت و بازنشستگان اجرایی می شود و نسبت به این تعهدات خدشه ای وارد نمی شود.
نوبخت ادامه داد: البته نیازمند صرفه جویی در بخش های دیگری هستیم که سازمان برنامه و بودجه با قدرت آن صرفه جویی ها را انجام می دهد تا بتوانیم طرح های عمرانی به ویژه طرح هایی که در سال جاری به اتمام می رسد را انجام دهیم.
وی اظهار داشت: ما ملت بزرگی هستیم، ضمن اینکه همواره رویکرد صلح و صلح دوستی را به جهان ارائه کردیم ولی زیر بار زور نمی رویم.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: وظیفه ما در دولت این است که شرایطی فراهم کند تا زندگی برای مردم سخت نشود.
وی تاکید کرد: البته از همکاران خود در بخش نظارتی مطالبه داریم، در بخش های نظارتی با قوت بیشتری عمل کنند تا نگذاریم فشار اقتصادی به مردم وارد شود.

3 نظر از مردم

  1. سلام.آقای نوبخت چرابفکربازنشستگان تامین اجتمایی نیستیدچراحفوفهای قشرضعیف ومستمری بگیرراهمسانسازی نمی کنیدبخداشرمنده زن وبچه هستیم گرانی درهرموردبیداد می کنه این حقوقهاجوابگی هزینه زندگی ساده نیست.مستجرم وبیمارفقط بدادمان برسید

پاسخ دادن