اجرای پلازای شهری در ۳ منطقه تهران

محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران گفت: بر اساس ایده یکی از مشاوران طرح ۳ پلازای شهری برای میدان راه‌آهن در جنوب، باغ فردوس در منطقه یک و برادران مظفر در منطقه ۶ مطرح شده که امیدواریم بتوانیم با ۳ رویکرد متفاوت آن را اجرایی کنیم. این پلازاهای شهری محل حضور مردم در ایام نوروز خواهند بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدجواد حق شناس با اشاره به طرح نوروزگاه‌های خیابان ولی‌عصر (عج) گفت: نوروز متعلق به همه مردم ایران است به همین منظور به دنبال ایجاد فضا و فرصتی برای شهروندان تهرانی و گردشگرانی که به تهران سفر می‌کنند، هستیم.

وی افزود: به دنبال آن هستیم تا مردم ایران و جهان با نوروز و مراسم شادی که در این ایام در پایتخت برگزار می‌شود، ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه نوروز متعلق به همه فارسی زبانان و اقوام ۱۰ کشور تاجیکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، عراق، ازبکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان است، تأکید کرد: نوروز یکی از عوامل پیوند دهنده بین مردم، دولت‌ها و حکومت‌های این کشورهاست و از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

حق شناس بیان کرد: بیش از یک دهه است که هفت سین نوروزی حتی در آمریکا ” کاخ سفید” کشوری که به دشمنی با ایران شهرت دارد، پهن می‌شود، این امر نشان از آن دارد که آیین نوروزی در آن کشور هم گرامی داشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای این دوره شورای شهر استقبال از نوروز به صورت روشن و مناسب است، افزود: سال گذشته از اسفندماه مراسم نوروز خوانی را از خود شورای شهر تهران آغاز کردیم و در ادامه نیز این برنامه در نواحی و مناطق مختلف تهران اجرایی شد.

به گفته حق‌شناس با همت شهرداران مناطق و سازمان زیباسازی توانستیم با برگزاری نوروزگاه در منطقه مرکزی تهران بلوار کشاورز توجه مردم را به این منطقه معطوف کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه سال‌هاست که تهران مقصد گردشگران داخلی و خارجی شده است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده در خصوص ضریب اشغال هتل‌های پایتخت این موضوع نشان می‌دهد که تهران به نسبت گذشته در جذب گردشگر اقدامات خوبی انجام داده است.

به گفته حق شناس در ایام نوروز بیش از ۶۵ درصد گردشگران در هتل‌های بزرگ تهران اقامت دارند که این موضوع نشان از ظرفیت جذب گردشگر در ایام نوروز دارد.

وی با اشاره به اینکه بهترین زمان دیدار از تهران در ایام نوروز است، تأکید کرد: نبود ترافیک، پاکیزگی هوا باعث شده که شرایط برای سفر گردشگران به تهران نسبت به گذشته افزایش یابد. در این ایام آسمان شهر تهران همیشه آبی است و می‌توان از جنوبی‌ترین نقطه تهران دماوند را مشاهده کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: از همکارانم در شهرداری تهران انتظار دارم تا هر چه سریع‌تر هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری نوروزگاه‌ها انجام دهند.

وی ادامه داد: معاونت اجتماعی و فرهنگی، سازمان فرهنگی و هنری، شهرداران مناطق ۲۲ گانه و همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران باید در ایام نوروز برنامه‌های شادی که تجربه نیاکان ما بوده و به صورت مناسب و ارزشمندی به ما رسیده را در سطح فضاهای شهری به نمایش بگذارند.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه خیابان ولی‌عصر (عج) یکی از مناطقی بسیار ارزشمند ما با هویت تاریخی، فرهنگی و گردشگری است، گفت: برنامه‌های شهرداری تهران از میدان راه‌آهن به عنوان یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین ورودی‌های تهران آغاز و تا میدان تجریش ادامه خواهد داشت. در این خیابان برنامه‌ها باید آن‌گونه که شایسته نام خیابان است، اجرا شوند.

حق‌شناس به نشست مشترکی که با حضور شهرداران ۴ منطقه ۱، ۳،۶ و ۱۱ برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: شهرداران این ۴ منطقه ،قطعه‌های متفاوتی از خیابان ولی‌عصر(عج) که محل برگزاری طرح نورزگاه است را مدیریت می‌کنند به همین منظور امیدواریم بتوانیم در این طرح فضاهای مناسبی برای شهروندان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان زیباسازی به موضوع نوروزگاه‌ها نگاه کلان دارد، افزود: بر اساس ایده یکی از مشاوران طرح ۳ پلازای شهری برای میدان راه‌آهن در جنوب ، باغ فردوس در منطقه یک و برادران مظفر در منطقه ۶ مطرح شده که امیدواریم بتوانیم با ۳ رویکرد متفاوت آن را اجرایی کنیم. این پلازهای شهری محل حضور مردم در ایام نوروز خواهند بود.

پاسخ دادن