احتمال اخراج دیپلمات‌های روس از آمریکا

آمریکا در حال بررسی موضوع اعمال تحریم‌های جدید علیه مسکو و اخراج دیپلمات‌های روس از این کشور است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری بلومبرگ به نقل از سه منبع آگاه اطلاع داده است.

به گفته این منابع، مقامات دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بررسی حمله هکرها به شرکت SolarWinds و دخالت در انتخابات در این کشور به پایان رسانده اند.

این منابع یادآور شدند اقدامات احتمالی آمریکا می‌تواند شامل تدابیر محدود کننده و اخراج دیپلماتهای روس باشد که آنها را “ماموران اطلاعاتی” می‌دانند.

یکی ازمنابع گفت “پاسخ” واشنگتن احتمالاً از چندین عنصر از جمله “تحریم افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و آژانس‌هایی که گفته می‌شود با دخالت در انتخابات آمریکا مرتبط هستند تشکیل خواهد شد”.

اوایل ژانویه، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های آمریکا (CISA) بیانیه مشترک سازمان FBI و تعدادی دیگر از ساختارهای آمریکایی را منتشر کرد. طبق این بیانیه، روسیه احتمالاً در ورای حمله سایبری گسترده به مشتریان شرکت امنیت رایانه ای SolarWinds قرار داشته است. طوری که در واشنگتن احتمال داده شد، هدف از این حمله از جمله به سازمان‌های دولتی در ایالت ها، کسب اطلاعات بوده است. با این حال، متعاقباً گزارش شد که به سازمان دهندگان حمله نتوانستند به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا آمادگی استفاده از ابزارهای مختلف در رابطه با حمله سایبری را دارد. به گفته وی، اینها باید “نه فقط تحریم” باشد بلکه از دیگر ابزارهای “قابل مشاهده و نامریی” نیز استفاده خواهد شد.

پیش از این، بایدن در مصاحبه ای با ABC News قول داد که پوتین به خاطر مداخله ادعایی در انتخابات آمریکا “تاوان ” پس خواهد داد.

پاسخ دادن