احراز هویت اینترنتی سجام از هفته آینده

احراز هویت غیرحضوری متقاضیان ورود به بازار سرمایه و دریافت کد سهامداری از هفته آینده توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار عملی می شود .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۹۹

بگزارش #اقتصادبرتر طی چند هفته گذشته برغم شیوع #کرونا و هشدار مقام های وزارت بهداشت ، بخاطر اوج گیری بازار سرمایه ، مردم برای دریافت کد بورسی به شعب بانک ها هجوم آوردند . از آنجا که یکی از مراحل اخذ کد بورسی احراز هویت در مراکز تشخیص هویت بود ، ازدحام فراوانی مقابل مراکز #احرازهویت شد و مردم بدون رعایت فاصله اجتماعی در داخل و اطراف این مراکز تجمع می کردند . اعتراض مسئولان وزارت بهداشت و مردم کار را به جایی رساند که بالاخره قرار شد احراز #هویت اینترنتی انجام شود .

در همین راستا شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد: با توجه به موافقت شورای عالی بورس و اوراق بهادار با احراز هویت غیر حضوری به جای احراز هویت حضوری، ارائه خدمات پایه از سوی این شرکت به ویژه برای ثبت نام کنندگان سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از طریق سایت رسمی این سامانه به نشانی sejam.ir از هفته آینده انجام خواهد شد. همچنین ساز و کار فنی، اجرایی و نحوه احراز هویت غیر حضوری ثبت نام کنندگان سجام به زودی از طریق این شرکت اطلاع رسانی می شود.

1 پیام

پاسخ دادن