اختصاص بودجه ویژه برای مقابله با کرونا

اقتصاد برتر

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به وزیر بهداشت اعلام کردم از طرف سازمان هرچه قدر که منابع لازم باشد برای مبارزه با کرونا اختصاص خواهیم داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، محمدباقر نوبخت اظهار داشت: خوشبختانه بر اساس اخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت رشد مثبتی داشتیم و این گواهی را مراکز بین المللی یعنی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اعلام کرده اند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است.

نویخت کفت: گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز امار اعلام شد و خوشبختانه هم تورم سالانه و هم تورم نقطه به نقطه ما کاهش پیدا کرده است.گرچه هنوز شرایط عادی نیست و باید این را به ذهن داشته باشیم که بعد از تحریم‌ها و تشدید آن شوکی به اقتصادمان وارد شده است. خوشبختانه مجددا همه شاخص‌ها به سمت مطلوب در حال تغییر است. امیدواریم که با مجلس قوی وخوبی که در سال آینده در کنار دولت خواهد بود بتوانیم بیش از پیش شاخص‌ها را اصلاح کنیم.

وی در ارتباط با تمهیدات دولت درباره کرونا گفت: بعد از شیوع این بیماری در چین و گسترش آن در جهان وزارت بهداشت خود را تجهیز کرده و به نوع مناسبی تلاش کرد تا از ابتدا از وروداین بیماری به داخل کشور پیشگیری کند.

نوبخت ادامه داد: بالاخره با این جغرافیا که ایران دارد و این همه تعدد و تنوع مسافرانی که هر روز از ایران می‌روند و وارد ایران می‌شوند ما هم مانند سایر کشور‌ها که نهایت دقت را می‌کنند اما باز هم علائمی در ان کشور‌ها دیده شده متاسفانه موارد این بیماری را در کشور مشاهده کردیم.

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان با همه امکانات و دولت نیز به طور ویژه از وزارت بهداشت ودرمان حمایت می‌کند. من به دکتر نمکی که خودشان در سازمان برنامه وبودجه بخش بهداشت و درمان را برعهده داشتند اعلام کردم که هر مقدار منابعی که لازم باشد با توجه به اینکه از جان مردم مراقبت می‌کنیم، خواستند از سوی سازمان برنامه منابع را تخصیص می‌دهیم.

نوبخت گفت: ده ماه گذشته بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم. هرچه قدر هم لازم باشد دولت در کنار مردم و برای دفاع و صیانت از انان هزینه می‌کند.

وی ادامه داد: مجددا در جلسه ستاد اقتصادی با حضور رئیس جمهور یک بار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقابله با این بیماری تشکیل شد و اولین جلسه این ستاد غیر از جلساتی که در وزارت بهداشت برگذار می‌شود برگذار شد.در این مورد همه تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات بر طرف شود.

وی درباره نبود دوربین‌های حرارتی فرودگاه گفت: من در این باره اطلاع ندارم اما می‌دانم شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضای مجازی پخش می‌شود که قصد تضعیف روحیه ملت را دارد. تردید نکنید که انچه که وظیفه دولت است را انجام خواهیم داد.

پاسخ دادن