اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال برای بازسازی دکل‌های حفاری

 ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و روزآمدی دکل‌ها و تجهیزات حفاری از سوی شرکت ملی حفاری ایران برای سال ۱۴۰۰  اختصاص یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، شهرام شمی‌پور مدیر بازسازی و ارتقای دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی شرکت ملی حفاری ایران، امروز (۱۱ اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار داشت: از سوی شرکت ملی حفاری ایران بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای بازسازی و روزآمدی دکل‌ها و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری در بخش‌های عملیاتی، خدمات فنی و تخصصی و لجستیکی این شرکت تخصیص یافته است. با توجه به ضرورت و اهمیت به روز رسانی و ارتقای توان تجهیزات و ماشین‌آلات با تخصیص این اعتبار و  هماهنگی با مدیریت امور مهندسی نسبت به برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد بازسازی بیش از ۲۲۰ تجهیز مربوط به دکل‌های حفاری، خدمات فنی، ترابری، خدمات ویژه، ابزار در گردش و ایمنی، بهداشت و محیط زیست اقدام خواهد شد.

مدیر بازسازی و ارتقای دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی شرکت ملی حفاری ایران گفت: این تجهیزات شامل پمپ‌های سیال، دستگاه‌های دراورکس، انواع ابزار نمودارگیری، پمپ تراک‌های سیمان‌زنی و اسید زنی، کامیون‌های کشنده، کرن،  پاوریونیت‌های لوله‌گذاری، دستگاه‌های مولد هوای تنفسی، انواع ژنراتور، آچار هوا، مجموعه‌های فوران‌گیر، سیستم مقابله با گاز هیدروژن سولفوره، مخازن پوشش‌دار ذخیره اسید، بونکرهای حمل سیمان و دیگر ماشین‌آلات است. شمی‌پور با اشاره به نقش اساسی بازسازی و تعمیرات اساسی ناوگان حفاری و خدمات جانبی عنوان کرد: این امر در جهت ارائه خدمات مطلوب به شرکت‌های متقاضی، کاهش ساعت توقف ناشی از نقض فنی ادوات و همچنین شتاب‌بخشی به تحقق برنامه ‌های سه ساله بازسازی بسیار ضروری و اثرگذار است.

مدیر بازسازی و ارتقای دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد: در سال ۹۹ بخش بازسازی شرکت ملی حفاری ایران همانند سایر مجموعه‌ها در راستای اهداف شرکت، نسبت به حضور مستمر و موثر در افزایش تولید از مخازن هیدروکربوری و مشارکت در توسعه پروژه‌های میدان‌محور از طریق بازسازی و نوسازی ناوگان دستگاه‌های حفاری خدمات فنی، خدمات ویژه و سایر بخش‌های پشتیبانی برنامه‌ریزی بلند مدت، نقش ویژه‌ای داشت. در سال گذشته با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و امکانات داخل شرکت و شناسایی و استفاده از توان بخش خصوصی در زمینه بازسازی، نوسازی و ارتقای دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری، اقدام و مسئولیت خود را در ارائه خدمات مطلوب به کارفرماها، افزایش عمر مفید و صیانت از اموال و برگرداندن مجدد دستگاه‌ها به چرخه عملیات، ایفا و موجب صرفه‌جویی مالی و جلوگیری از خروج ارز از کشور شد.

شمی‌پور با اشاره به ایمن‌سازی پنج دستگاه حفاری و ۱۷ تجهیز مربوط به دستگاه‌های حفاری گفت: این اقدامات در قالب قراردادهای سند بلاست، رنگ‌آمیزی و سازندگی و جوشکاری با به کارگیری بیش از ۳۵ هزار نفر ساعت انجام شده است. تعمیرات اساسی یک دستگاه سویول، مجموعه بالابرنده، کرون بلاک، موتورهای اصلی، ۱۸ دستگاه الک لرزان، دو دستگاه تانکر و یک دستگاه ایر هوست از دیگر اقدامات انجام‌شده در مجموعه بازسازی شرکت ملی حفاری ایران است. پشتیبانی از دستگاه‌های حفاری فعال با تامین و ارسال بیش از ۱۰ هزار قلم کالا و تجهیزات به موقعیت‌های عملیاتی و سایر مدیریت‌ها به منظور بازسازی و تعمیرات فوری تجهیزات و جلوگیری از توقف عملیات حفاری و انعقاد قراردادهای بازسازی از دیگر اقدامات و فعالیت‌های این بخش در مدت یک سال گذشته تاکنون بوده است.

پاسخ دادن