ادارات پُرمصرف برق تذکر گرفتند

به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، هیچ محدودیت برق‌رسانی ناشی از کمبود تولید تا این لحظه در سراسر کشور نداشته‌ایم و وضعیت شبکه سراسری برق تا این لحظه پایدار بوده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط‌عمومی شرکت مدیریت شبکه برق، مصطفی رجبی مشهدی افزود: شاه‌کلید عبور از زمان اوج مصرف امسال این است که مردم ساعت‌های اوج مصرف که از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و شب‌ها از ساعت ۲۰ تا ۲۳ است را رعایت کنند. امسال برای ساخت تا ۶ هزار مگاوات نیروگاه هدف‌گذاری کردیم که  بخش عمده‌ای از آن به مدار آمده و در بخش مصرف هم همکاری خوبی را مشترکان با ما دارند بخصوص در ساعت‌های اوج مصرف، ولی لازم است بخش خانگی که تقریباً نیمی از مصرف کشور را به خودش اختصاص می‌دهد قدری صرفه‌جویی کند.

سخنگوی صنعت برق گفت: شاید حتی ۱۰ درصد صرفه‌جویی در این بخش خیلی بتواند تأثیرگذار باشد. زیاده‌روی در مصرف هر چیزی پسند نیست و در خصوص برق سعی کنید در ساعت‌های اوج مصرف از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنید یا حداقل به طور هم‌زمان استفاده نشود.

  • ارسال تذکر به اداره‌های پرمصرف در تهران

رجبی مشهدی افزود: روزانه ۱۰ تا ۱۵ تذکر به ادارات و وزارتخانه‌های پرمصرف برق در تهران ارسال می‌شود  پیش‌بینی می‌شود در دو یا سه روز آینده باتوجه‌به تذکراتی که برای کاهش مصرف برق به دستگاه‌های پرمصرف داده شده، روند اجرایی بهتر شود. ادارات باید برای استان‌هایی که در مناطق عادی هستند نیم ساعت قبل از پایان کار، وسایل سرمایشی و کولرها را خاموش کنند که این موضوع در کاهش مصرف بسیار تأثیرگذار است. اجرای این طرح روزانه هزار مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق به دنبال دارد.

پاسخ دادن