ارزش بیت‌کوین ۷ درصد کاهش یافت

پیوستن رئیس بانک مرکزی ژاپن به جمع بانکدارانی که تردید خود را نسبت به کارایی ارز دیجیتال در دنیای واقعی اعلام کرده‌اند، باعث شد ارزش بیت‌کوین ۷ درصد کاهش یابد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، ارزش بیت‌کوین ۷ درصد کاهش یافته به حدود ۳۵۵۰۰ دلار رسید. تاجران منتظر بی‌ثباتی‌های جدید در دو روز آینده هستند. ارزش ارزهای دیجیتال با پیوستن رئیس بانک مرکزی ژاپن به جمع بانکدارانی که تردید خود را نسبت به کارایی این صنعت در دنیای واقعی اعلام کرده‌اند، ضربه سختی خورده است.

به‌گفته یکی از تحلیل گران ارشد مؤسسه سوئیس کوت: «با توجه به ناآرامی‌های به‌وجودآمده در سراسر بازار ارز مجازی این احتمال وجود دارد که شاهد یک آخر هفته متلاطم در تجارت بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی باشیم». قیمت بیت‌کوین ۱۰ درصد در ابتدای هفته گذشته افزایش یافت ولی ۱۸ درصد در روز بعد از آن پایین آمد. بی‌ثباتی بسیار بالایی در تجارت بیت‌کوین وجود دارد به‌طوری که باعث شده است بسیاری از تحلیل گران با نظر رؤسای بانک‌های مرکزی موفق باشند.

در همین حین، ارزش بیت‌کوین در هفته‌ای که گذشت تغییر چندانی نداشت ولی کلاً، ۴۴ درصد نسبت به اوج ارزش آن یعنی ۶۳ هزار دلار ماه آوریل پایین آمده است. به‌نظر می‌رسد تهدید نظارت سفت و سخت‌تر همچنان روی حساسیت بازار ارزهای مجازی تأثیر می‌گذارد. چین و ایران استخراج بیت‌کوین را به‌خاطر مصرف بالای برق محدود کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود سیاست‌گذاران آمریکا با توجه به افزایش بی‌ثباتی در بازار ارزهای مجازی، نظارت‌های مالی را افزایش دهند.

پاسخ دادن