ارز مورد نیاز تعاونی های مرزی تامین می‌شود؟

وزیر تعاون ،رفاه و تامین اجتماعی  گفت: اگر ارز مورد نیاز تعاونی های مرزنشین تامین  شود آنها می توانند کالاهای مورد نیاز کشور را از طریق ۱۵ کشور همسایه تامین کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ بهمن ۹۷

محمد شریعتمداری در حاشیه آیین افتتاح ۲۵۷ طرح بخش تعاون که از طریق ویدئوکنفرانس در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: اگر ارز مورد نیاز تعاونی های مرزنشین تامین می شود آنها می توانند کالاهای مورد نیاز کشور را از طریق ۱۵ کشور همسایه تامین کنند.

وی ادامه داد: فهرست نیازمندی های کشور که قابلیت واردات به وسیله تعاونی های مرزنشینان را دارد شامل «کالاهای ساخته شده نهایی» و «مواد اولیه بخش تولید» است که به دلیل تحریم ها امکان واردات برخی از آنها مهیا نیست.

شریعتمداری اضافه کرد: همچنین در زمینه صادرات تلاش می کنیم تعاونی های مرزنشین فعال شوند. این اقدام ها به بهبود شرایط زندگی مرزنشینان منجر می شود که در تامین امنیت نقاط مرزی نقش اصلی دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ۳۷۰ تعاونی مرزنشین با پنج میلیون عضو در کشور فعالند که ۲ میلیون نفر از اعضای این تعاونی ها سرپرست خانوار به شمار می روند.

ابزار نظارتی در تعاونی ها قوی تر است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ضرورت واگذاری بنگاه ها و شرکت ها در قالب اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش تعاون و کاهش مخاطرات خصوصی سازی گفت: ابزارهای نظارتی بخش تعاون قوی تر است.

شریعتمداری افزود: قوانین به بخش تعاون امکان نظارت عمیق تری بر عملکرد بنگاه ها و شرکت های خصوصی سازی شده می دهد.

وی سودجویی را از دلایل افزایش مخاطرات خصوصی سازی دانست و گفت: تقسیم سود میان اعضا موجب می شود فرصت بروز چنین سو استفاده هایی از بین برود.

پاسخ دادن