ارز ۴۲۰۰ تومانی عامل مشکلات مردم

محمدرضا جهان بیگلری، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی: زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد دلار در بازار آزاد حدود ۴۵۰۰ تومان بود و اعلام پایین‌تر از نرخ واقعی نرخ دلار را تا ۱۹ هزار تومان در سال ۹۷ افزایش داد. ظاهرا آقای جهانگیری به دنبال مقصرند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ اردیبهشت ۰۰

بیگلری ، عضو اتاق بازرگانی افزود: آقای جهانگیری در مورد ارز ترجیحی (۴۲۰۰تومانی) اعلام کرده این مصوبه توسط سران قوا گرفته شد و همچنین دولت به دنبال کاهش تخصیص این ارز بود اما مجلس مانع آن شد. اعلام نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی ارتباطی به سران قوا نداشت و این تصمیم در جلسه اقتصادی دولت گرفته شد و ظاهرا قرار بوده ولی ا… سیف، رئیس کل وقت بانک مرکزی آن را اعلام کند اما یکباره معاون اول مقابل دوربین این موضوع را می‌گوید.

زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد دلار در بازار آزاد حدود ۴۵۰۰ تومان بود و اعلام پایین‌تر از نرخ واقعی نرخ دلار را تا ۱۹ هزار تومان در سال ۹۷ افزایش داد. ظاهرا آقای جهانگیری به دنبال مقصرند.

در دولت یازدهم مدام از وضعیت دولت قبل انتقاد می‌کردند که مشکلات ناشی از سوء مدیریت دولت قبل است و همه چیز را به آن دوران ربط می‌دادند و در دولت دوم هم می‌گویند آسیب دولت‌های قبل و همچنین تحریم و مجلس مقصر هستند.

پاسخ دادن