اروپا خواستار رعایت پروتکل کرونا در تعطیلات کریسمس شد

اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواست در تعطیلات کریسمس پروتکل‌های بهداشتی کرونا خصوصا فاصله اجتماعی را در جشن‌های کریسمس رعایت کنند.

تهران – اقتصاد برتر –  ۱۳ آذر ۹۹

اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواست تا سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود را تقویت کرده و محدودیت‌های اجتماعات اجتماعی را قبل از تعطیلات کریسمس هماهنگ کنند تا از شیوع گسترده کرونا در تعطیلات کریسمس جلوگیری شود. فروشگاه‌های بزرگ در اروپا طبق رسوم هرساله درخت کریسمس را تزیین کرده اند اما شمار مشتریان نسبت به گذشته کاهش یافته است.

پس از شدت گرفتن شیوع کرونا در ماه‌های اکتبر و نوامبر، بسیاری از کشورهای اروپایی با اعمال مقررات شدیدتر و محدودیت‌های اجتماعی، تلاش کردند از ابتلای مردم به کرونا پیشگیری کنند. به همین مناسبت کمیسیون اروپا از دولت‌های عضو اتحادیه خواست ضمن رعایت فاصله اجتماعی در اجتماعات کریسمس، حتما از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند و حتی الامکان از حضور در اجتماعات خودداری کنند.

کمیسیون گفت، مردم باید خود را “حداقل هفت روز” قرنطینه کنند و کشورها باید اجتماعات گسترده را ممنوع کنند. و با رعایت قوانین خاص و روشن در اجتماعات خانوادگی حاضر شوند.

اتحادیه اروپا گفت : “ما می‌دانیم که فداکاری برای حفظ امنیت یکدیگر بسیار زیاد شده است. اما خطر اجتماعات گسترده در جشن‌های کریسمس سال نو را نادیده بگیریم.

بروکسل کشورها را به استفاده از “حباب‌های خانگی” تشویق کرد تا در صورت از بین بردن محدودیت‌ها در تعطیلات، ارتباطات اجتماعی را محدود کنند و گفت کشورها می‌توانند تعطیلات مدرسه را تمدید کنند یا یک دوره یادگیری آنلاین را بعد از فصل جشن‌های کریسمس در نظر بگیرند تا محافظی باشد در برابر شیوع عفونت‌های ناشی از کرونا، کمیسیون اتحادیه اروپا گفت، بیمارستان‌ها باید ” افزایش ظرفیت تخت و نیرو” را پیش بینی کنند و از برنامه‌های اتحادیه اروپا استفاده کنند تا در صورت لزوم از تجهیزات محافظتی برخوردار شوند.

پاسخ دادن