از امروز مشکل عرضه ماکارونی برطرف می‌شود

اقتصادبرتر

رئیس سازمان حمایت اعلام کرد: ادامه تولید ماکارونی با قیمت‌های قبلی برای کارخانجات مقدور نبود؛ با ابلاغ قیمت‌های جدید تولیدکنندگان آماده عرضه به میزان نیاز بازار هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  مهر، عباس تابش، در این باره اظهار داشت: یارانه باید در جهت حمایت از مصرف کننده به مردم داده شود اما به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به جامعه هدف برسد. طبیعی است وقتی استنباط تولیدکننده این باشد که فردا می‌تواند محصول خود را گران‌تر بفروشد احتکار کند. از ابتدای سال وزارت جهاد کشاورزی قیمت گندم را از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش داد.

تابش تصریح کرد: طبیعتاً برای تولیدکنندگان ادامه تولید با قیمت قبلی مقدور نبود و برای عرضه مشکل داشتند. با ابلاغ قیمت‌های جدید، تولیدکنندگان به شبکه‌های توزیع خود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نامه زدند که آماده عرضه به هر میزان را دارند و دیگر بهانه‌ای برای مدیریت عرضه وجود ندارد. با توجه به اعلام آمادگی همه واحدهای تولید ماکارونی بنده اعتقاد دارم از امروز مشکل عرضه ماکارونی برطرف می‌شود.

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در رابطه با بازار روغن هم عنوان کرد: مابه‌التفاوت افزایش هزینه تمام‌شده تولید روغن توسط دولت پرداخت می‌شود و روغن برای مصرف‌کنندگان نهایی گران نخواهد شد.

پاسخ دادن