از بورس امروز چه خبر؟

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

شاخص کل بورس امروز با رشد ۳۴ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۳۵۱ هزار واحد رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ مرداد ۱۴۰۰

🔹صف‌های خرید حدود ۸۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۵۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۲۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #تپکو، #غدام و #کترام به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو بیش از ۱۶۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #سپید، #وهامون #شاراک در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۵۵میلیارد تومان (۷۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۳۵میلیارد تومان (۵۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری هامون صبا (#وهامون) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«ماشین‌آلات و تجهیزات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۱۷۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۱۳۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «زراعت و خدمات وابسته» با تقاضای ۲۷۵میلیارد تومانی همراه شد.

🔹این جدول حدود ۴۶درصد از هزار و ۹۱۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۵۴۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۴۵۵میلیارد تومان خواهد رسید.

روند معاملات پالایشی‌ها

⬅️ #شپنا با قیمت ۱۲۳۳ تومان با افزایش بیش از ۴ درصدی حجم معامله ۵۲ میلیونی را ثبت کرده است؛ خرید حقیقی ۹۶ درصد و حقوقی ۴ درصد

⬅️ #شتران به قیمت ۹۵۳ تومان در مثبت ۴ درصد رسیده و دادوستد ۳۱ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است؛ خرید حقیقی ۸۱ درصد و حقوقی ۱۹ درصد

⬅️ #شبریز در سقف روزانه به قیمت ۳۳۱۱ تومان رسیده و جابجایی ۵ میلیون سهم را نشان می‌دهد؛ خرید حقیقی ۵۶ درصد و حقوقی ۴۴ درصد

⬅️در گروه فرآورده‌های نفتی #شنفت تنها نمادی است که با نوسان منفی حوالی صفر تابلو با قیمت ۵۹۱۲ تومان در مدار منفی قرار گرفته است.

#شستا با افزایش بیش از ۳ درصد به قیمت ۱۲۷۴ تومان رسیده و حجم معامله آن از ۶۰ میلیون سهم عبور کرده است ؛ خرید حقیقی ۷۵ درصد و حقوقی ۲۵ درصد بوده است؛ در گروه شستا تمامی نمادها با افزایش قیمت در دامنه مثبت قرار دارند و #وغدیر #وصندوق #وبانک از جمله نمادهایی هستند که در سقف روزانه صف خرید شده‌اند.

#برکت با قیمت ۳۸۶۷ تومان با نوسانات منفی حوالی صفر تابلو همراه شده و حجم معامله آن ۱۱ میلیون سهم بوده است.

رشد ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

🔹شاخص کل بورس امروز با رشد ۳۴ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۳۵۱ هزار واحد رسید.

🔹شاخص کل هم (وزن): ۴۱۷۸ واحد مثبت

🔹ارزش معاملات: ۵۶۴۴ میلیارد تومان

پاسخ دادن