از بورس امروز ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۰

افت دو هزار و ۴۵واحدی (۰.۱درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۴هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ مهر ۱۴۰۰

🔹در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۴۳۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۵۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #انرژی۳، #فاسمین و #سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سایر اشخاص بورس انرژی ۲۸۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. عرضه نیز در صفوف فروش #کالا، #کدما و #لپارس در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۹۵میلیارد تومان (۹۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۲۴۵میلیارد تومان (۴۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در چهار نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کارخانه فارسیت درود با نماد (#سفارود) به پنج درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

🔹«فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» با اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۲۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۳۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» با تقاضای فروش ۴۵میلیارد تومانی همراه است.

شاخص کل با افت بیش از ۱۶۰۰ واحدی به ۱ میلیون و ۴۳۴ هزار واحد رسیده است.

⬅️شاخص هم‌وزن افت بیش از ۴ هزار واحدی را تجربه کرده است.

⬅️ #فملی #شاراک #کچاد #شخارک شاخص‌سازان اصلی هستند که در مدار مثبت با افزایش قیمت همراه شده‌اند و سبب کاهش افت شاخص کل هستند.

⬅️شاخص فرابورس با افت بیش از ۱۲۰ واحدی همراه شده است.

⬅️ #فرابورس #فجهان #دماوند و #دی در صدر تاثیرگذاران فرابورس قرار دارند.

⬅️فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات ۶۳۱ میلیارد تومان، ۴۶۴ میلیارد تومان و ۳۲۷ میلیارد تومان برترین صنایع هستند که بیشترین حجم معاملات را داشته‌اند.

پاسخ دادن