از ۱۹ هزار اتوبوس مورد نیاز تنها۷۰۰ دستگاه تولید داریم

آمار وزارتخانه‌های صمت و کشور نشان می‌دهد، وضعیت ناوگان عمومی حمل و نقل عمومی در کشور بشدت روبه افول است و تعداد ناوگان اتوبوسرانی از ۲۶ هزار دستگاه در سال ۹۲ به ۲۱ هزار دستگاه در سال ۹۹ کاهش یافته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ دی ۹۹

رضا رحمانی وزیر کشور نیز می‌گوید ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی موجود فرسوده است. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز گفت : بیش از ۵۵ هزار کامیون بالای ۴۰ سال در کشور تردد می‌کنند. محمد اسلامی تصریح کرد، کامیون‌های قدیمی از نظر ایمنی مشکل دارند و میزان مصرف سوخت آنها بالا است. میانگین سن اتوبوس‌های دیزل ۱۰ سال و اتوبوس‌های گازسوز ۱۲ سال است در حالیکه در حال حاضر متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی تهران از سن فرسودگی فراتر رفته و به ۴/۱۲ رسیده است.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید، ردیف بودجه در نظر گرفته شده برای حمل و نقل عمومی و مترو در سال ۱۴۰۰ در برابر نیاز ناوگان عمومی تنها یک شوخی بزرگ است.

  • توان اندک تولید کنندگان اتوبوس داخلی

در چنین شرایطی که کشور بشدت نیازمند تامین اتوبوس است، تولید اتوبوس در کل شرکت‌های داخل کشور به ۷۰۰ دستگاه در سال می‌رسد که فاصله بسیار زیادی با ۱۹ هزار اتوبوس مورد نیاز دارد. تولید کنندگان اتوبوس در کشور دایم صحبت از تفاهم نامه و ظرفیت اسمی می‌کنند اما در عمل و در خوشبیانه ترین حالت سرجمع کل تولید کنندگان قادر به تولید حداکثر یک هزار دستگاه اتوبوس در سال هستند. این مطلب نشان می‌دهد کشور ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس غیر از تولیدات داخل نیاز دارد که باید به روش‌های دیگری تامین شوند. در داخل کشور به‌دلیل کمبود منابع مالی و نبود زیر ساخت‌های مناسب تولید، عملا خودرو سازان قادر به افزایش تولید بیش از رقم اعلام شده نیستند و تمام رویدادهای مرتبط با تولید اتوبوس در حد حرف، تفاهم نامه، مذاکره و وعده و عید است و در عمل تولید اتوبوس در داخل بسیار اندک است و به هیچوجه نمی تواند نیاز کشور را تامین کند. ضمن اینکه نیاز کشور به اتوبوس به‌دلیل افزایش سن اتوبوس‌ها هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

در چنین وضعیتی نباید کشور و مردم را در شرایط کرونا منتظر تحول در صنعت خودرو سازی نگهداشت و ضرورت دارد هر چه سریعتر به روش‌های دیگری از جمله واردات اتوبوس به روش سی کی دی، سی بی یو، دست دوم و نو اقدام به تامین اتوبوس مورد نیاز کشور کرد در غیر اینصورت باید در آینده نزدیک شاهد فجایع مرگباری بود که توسط اتوبوس‌های فرسوده موجود در کشور روی خواهد داد.

پاسخ دادن