اساس طرح حیات شبانه درست نیست

اساس طرح حیات شبانه درست نیست
اقتصادبرتر

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: ادامه دادن طرح حیات شبانه به دلیل صرف هزینه و فعالیت ۲ برابری نیروی انتظامی و بر هم زدن عادات صحیح مردم، به صلاح نیست.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خانه ملت، پروانه مافی  با اشاره به طرح حیات شبانه گفت: بحث حیات شبانه در ماه رمضان متفاوت از طول سال است. ماه رمضان یک سری ویژگی‌های خاصی دارد که مردم معمولا به دلیل مسائل مربوط به سحر بیدار هستند یعنی اکثر مردم در ماه رمضان فاصله بین افطار تا سحر را بیدار هستند در نتیجه بحث حیات شبانه معنی پیدا می‌کند.

نباید عادات صحیح مردم را تغییر داد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: غیر از ماه رمضان این اتفاق نمی‌افتد و نباید مردم را از عادات درست و صحیحی که برای فیزیک، جسم، بدن و روح و روان آنها لازم است، با فرمت‌های کاملا مجازی و غیرطبیعی تغییر دهیم.

وی در مورد مخالفت نیروی انتظامی با این طرح اظهار کرد: در ماه‌هایی غیر از ماه رمضان مردم باید در ساعت مشخصی استراحت کنند تا بدنشان آمادگی تلاش و فعالیت روزانه را داشته باشد اما چنانچه بحث “حیات شبانه” بخواهد مطرح شود، به نوعی کشش و انگیزه‌های را ایجاد می‌کند که سیستم طبیعی بدن مردم را به هم می‌ریزد؛ نیروی انتظامی برای کنترل و فعالیت‌های خود باید ۲ برابر وقت بگذارد و به نظر نمی‌آید که ادامه و دائمی بودن این طرح کار درستی باشد.

اساس طرح حیات شبانه درست نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این طرح بخشی از بیکاری در تهران را جبران می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: اساس طرح حیات شبانه درست نیست، یک زمانی اصل کاری درست است و برای اینکه اشتغال‌زایی شود از نیروهای بیکار می‌توان استفاده کرد اما چرا باید این کار را انجام داد و چه لزومی دارد که هر شب بخواهیم تا صبح بیدار باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: این امر باعث حاشیه‌های خطرزا برای سلامت اجتماعی و هم سلامت فیزیکی مردم خواهد شد.

سروش در مخالفت با طرح حیات شبانه: شب برای استراحت است/ بیولوژی بدن بر همین راستا تنظیم شده

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نیروی انتظامی مخالفت کلی با طرح حیات شبانه ندارد اما نیازمند نیرو، امکانات و بودجه برای برقراری امنیت در شب است.

ابوالفضل سروش  با اشاره به طرح حیات شبانه گفت: طرح حیات شبانه نیازمند امنیت است حتی در طی روز نیز مردم امنیت دارند و نیروی انتظامی در شهر تسلطی دارد اما دلیل اینکه نیروی انتظامی با این طرح مخالف است این است که می‌گوید نیرو، امکانات و بودجه برای امنیت در شب در اختیار ندارد یعنی حرف اصلی این است و مخالفت کلی با این طرح ندارد و عنوان می‌کند که مراجع ذیصلاح تشخیص دهند که این طرح چگونه باید ادامه پیدا کند.

مخالف طرح حیات شبانه هستم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: بنده نظر خاصی در خصوص اشتغال‌زایی این طرح ندارم چراکه ورود نکرده و مطالعه‌ای درباره آن نداشتم البته در کل مخالف ادامه این طرح هستم چراکه نظم و انضباط مجموعه فکری و بیولوژی انسان، فعالیت در طی روز است و چیزی را که خدا ودیعه کرده و در قرآن نیز آمده که شب برای استراحت و روز برای فعالیت است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از مشاغل مانند پلیس، کارکنان بیمارستان‌ها و همچنین کارکنان نظافت شهر مجبور هستند که در شب نیز فعالیت کنند، اما اینکه زندگی را از عرف معمول که خدا و اهل بیت نیز همانطور توصیه کرده‌اند که شب برای استراحت است و بیولوژی بدن نیز بر همین راستا تنظیم شده، نباید برهم زد.

به نقطه اجتماعی برای برقراری حیات شبانه در برخی شهرها نرسیدیم

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بنده مخالف طرح حیات شبانه هستم مگر اینکه به یک نقطه خاصی از شرایط اجتماعی برسیم و بگوییم که مجبور هستیم که برای برخی از شهرها طرح حیات شبانه را اجرا کنیم اما هنوز به آن نقطه اجتماعی نرسیدیم.

پاسخ دادن