استاندارد چارترد: آماده باش برای انفجار قیمت بیت کوین!

تیمی از محققان بازار ارزهای دیجیتال در مرکز تحقیقات بانک «استاندارد چارترد» تحلیلی منتشر کرده اند که بر اساس آن، قیمت بیت کوین کمتر از یک سال آینده به سقف ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتتصادبرتر، بیت کوین توانست طی روزهای گذشته قیمت ۵۸ هزار دلار را به نقطه مقاومت خود تبدیل کند. این حرکت صعودی از آن به عنوان Bull Pennant یاد می شود، نشان دهنده یک دوره ادغام قیمت با خطوط روند همگرا است که پس از یک حرکت قوی صعودی شکل می گیرد. این حرکت در نهایت باعث می شود قیمت در جهت روند قبلی خود به سطحی برسد که معمولاً به اندازه اندازه حرکت بزرگ اولیه یعنی سقف قیمت فصل گذشته یا همان ۶۴ هزار دلار افزایش می یابد.

بر اساس نمودارهای هفتگی بیت کوین، به نظر می رسید که قیمت این رمز ارز در داخل ساختار مثلثی در پی یک حرکت قوی بالاتر، در نوسان باشد. بیت کوین همچنین هفته گذشته موفق شد خط روند خود را به سمت بالا شکسته و با افزایش قیمت ۱۳.۵ درصدی مواجه شود؛ موضوعی که بسیاری از طرفداران این ارز دیجیتال را تا حدودی غافلگیر کرد.

به گفته کارشناسان، حرکت Bull Pennant بیت کوین از قیمت ۴۸۲۰۰ دلار به سمت بالا، احتمالا منجر به افزایش دو برابری به نسبت مقاومت ۵۰ هزار دلاری این رمزارز خواهد شد و با این حساب می توان سقف قیمتی ۱۰۰ هزار دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرد.

در همین راستا، تیمی از محققان بازار ارزهای دیجیتال در مرکز تحقیقات بانک «استاندارد چارترد» تحلیلی منتشر کرده اند که بر اساس آن، قیمت بیت کوین کمتر از یک سال آینده به سقف ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. به گفته «جفری کندریک» از محققان ارشد این تیم، بیت کوین می تواند با ادامه این روند، به ابزاری برای معاملات مستقیم جهانی تبدیل شده و به عنوان ارز رقیب دلار آمریکا در بازارهای جهانی مطرح شود.

پاسخ دادن