استخراج بیت کوین با انرژی آتش فشان ها

السالوادور برای اولین بار با کمک انرژی حاصل از آتشفشان‌ها معادل ۲۶۹ دلار بیت کوین استخراج کرد و به آزمایش و نصب تجهیزات جدید ادامه می‌دهد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۰ مهر ۰۰

به گزارش  #اقتصادبرتر به نقل از  تسنیم، السالوادور برای اولین بار با کمک انرژی حاصل از آتشفشان‌ها، معادل ۲۶۹ دلار بیت کوین استخراج کرد و به آزمایش و نصب تجهیزات جدید در این خصوص ادامه می‌دهد.

السالوادور به عنوان نخستین کشور جهان از ۱۶ شهریور بیت‌کوین را وجه قانونی معرفی کرد تا به نوعی با استفاده از این ارزهای رمزنگاری شده در معاملات از روند دلاریزه شدن بکاهد. با این وجود این تصمیم بحث برانگیز که روند اجرایی آن و آموزش مردم در این رابطه به درستی پایه ریزی نشده بود، انتقادات و اعتراض های فراوانی را برانگیخت.

دولت السالوادور در اواخر ماه سپتامبر ۲۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد و در مرحله بعد رسماً بزرگترین رمزارز جهان را به عنوان یکی از پول‌های رسمی معرفی و ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین را نصب کرد.

نجیب ابوکیله رئیس جمهور اخیرا در توییتر از طرح استخراج بیت‌کوین با انرژی حاصل از آتشفشان‌ها خبر داد و در تبلیغ ۲۵ ثانیه‌ای تصویری کانتینری پر از ماینر بیت‌کوین را به همراه صحنه‌هایی از نصب تجهیزات توسط متخصصان و منظره‌هایی از نیروگاه جنگلی این مرکز به نمایش گذاشت.

این تبلیغ که تاکنون بیش از ۲٫۳ میلیون بازدید داشته با عنوان First steps منتشر شد. ابوکیله در ماه خرداد وعده داده بود شرکت LaGeo SA de CV طرحی برای استخراج بیت‌کوین با انرژی‌های ارزان و ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر اجرا خواهد کرد.

طرح های از این دست چند وقتی است که در سراسر دنیا طرفدار پیدا کرده‌اند. چرا که تامین انرژی لازم برای استخراج رمزارزها در بسیاری از کشورها از جمله چین با چالش روبرو شده است.

شهروندان السالوادوری می‌توانند در بانک‌ها ثبت نام کرده و کیف‌های پول مجازی چیوو (Chivo) با حداقل سرمایه ۳۰ دلار بیت‌کوین که هدیه دولت است ،داشته باشند اما شهروندان برای ورود به حوزه رمزارزها تردید دارند. چون از نوسان قیمت رمزارزها نگران هستند.

پاسخ دادن