استخراج رمزارزها با مجوز وزارت صنعت امکان‌پذیر است

بیت‌کوین
اقتصاد برتر

وزیر نیرو درباره اینکه گفته شده چینی‌ها در زمینه استخراج رمزارزها در کشورمان فعالیت دارند و خاموشی‌های اخیر ناشی از آن است، گفت: فعالیت در حوزه استخراج رمزارزها طبق مصوبه هیات دولت با مجوز وزارت صنعت امکان‌پذیر است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان در حاشیه آیین آب‌رسانی به ۱۰۰ روستا در چهار استان افزود: کسانی که مجوز وزارت صنعت را دارند، باید برق مورد نیازشان را طبق تعرفه برق صادراتی از توانیر دریافت کنند. کسانی که این دو مجوز را دارند می‌توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند. افرادی که این مجوزها را نداشته باشند (چه افراد داخلی و چه خارجی)، با آنان مطابق قانون برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت: «در گزارشی که بنده دارم نزدیک به ۳۰۰ مگاوات برق مصرف می‌شود و این در حالی است که اوج بار این روزها ۳۸ هزار مگاوات تخمین زده می‌شود.» کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به استخراج رمزارز می‌کنند، فعالیت‌شان غیرقانونی است و باید دستگاه‌های مربوطه با آنان مقابله کنند. وی خواستار آن شد تا شهروندان موارد تخلف را به توانیر گزارش دهند و شرکت توانیر نیز برای این مساله پاداش در نظر گرفته است.

پیشتر سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه مصرف غیرمجاز برق توسط استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی از عوامل افزایش مصرف برق در کشور است، گفت: بیش از ۳۰۰ مگاوات برق غیر مجاز توسط استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی مصرف می‌شود.

پاسخ دادن