#استراتژی_معاملاتی به زبان ساده

#استراتژی_معاملاتی به زبان ساده

ریشه کلمه استراتژی از واژه یونانی استراتگوس گرفته شده است که به معنای فرماندهی و رهبری است.

تهران – اقتصادبرتر – ۵ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در جنگ های یونان باستان، فرمانده برای سربازان خود برنامه مشخصی را تعریف و تعیین می‌کرد که با جزئیات دقیق تمام اتفاقات ممکن در جنگ را پیش‌بینی کرده بود و در صورت رخ دادن هر اتفاقی، برنامه‌ای از پیش تعیین شده اجرا می‌شد.

 یک سرمایه گذار حرفه ای نیز می بایست همیشه برای هر یک از رفتارهای بازار، برنامه مشخص و از پیش تعیین شده‌ای داشته باشد و از این آمادگی برخوردار باشد تا بازار هر گونه رفتار غیرقابل پیش‌بینی را از خود نشان دهد و این مفهوم چیزی نیست جز برخوردار بودن سرمایه گذار از عامل مهمی به نام استراتژی.

 استراتژی معاملاتی، در واقع، در حوزه های مالی کاربرد داشته و یک برنامه ثابت برای دستیابی به سودآوری در بازار است. این استراتژی ها برای سنجش عینی بودن، سازگاری، اعتبارسنجی و قابلیت اطمینان استفاده می شوند. اصطلاح استراتژی معاملاتی می تواند به طور خلاصه به هر طرح ثابت برای معامله یک ابزار مالی اطلاق شود.

به طور کلی این اصطلاح در معاملات کامپیوتری استفاده می شود، جایی که این استراتژی ها به عنوان یک برنامه کامپیوتری برای معاملات خودکار اجرا می شوند.

 هر استراتژی معاملاتی باید دارایی های قابل معامله، نقاط ورود و خروج و قوانین مدیریت پول را تعریف کند. مدیریت نامناسب پول می تواند باعث ایجاد یک استراتژی سودآور بالقوه و یا غیر سود آور شود.

 سالانه افراد زیادی وارد بازار سرمایه می‌شوند و طبق آمار حدود ۹۰% افراد با از دست‌دادن بخش قابل توجهی از سرمایه خود، از بازار خارج می‌شوند. اما رمز موفقیت اقلیت بازار چیست؟ پاسخ سوال فوق در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن هم استراتژی معاملاتی است.

برای شروع می‌توانید استراتژی معاملاتی فعلی خود را به یک استراتژی قانونمند تبدیل کنید تا به آسانی قابل کدنویسی شود یا یکی از روش عددی موجود که قبلا آزمایش شده را استفاده کنید.

 اما مراقب باشید وقتی که تصمیم به اجرای الگوریتم گرفتید، به صورت مقطعی و بر اساس احساسات، در عملیات آن دست نبرید.

#بازده #ریسک #سرمایه_گذاری #معامله #بازار_مالی #بورس #سهام #الگوریتم_معاملاتی #استراتژی_معاملاتی

پاسخ دادن