استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی به حداقل می‌رسد

#دانشگاه‌ها

معاون دانشجویی وزیر علوم: با توجه به اینکه خوابگاه‌های دانشجویی برای شرایط مانند #کروناویروس طراحی نشده است، استفاده از #خوابگاه‌ها و امکانات رفاهی #دانشگاه‌ها به حداقل امکان می‌رسد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما،  مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علومدر مصاحبه اختصاصی افزود: مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا این امکان را به دانشگاه‌ها داده است که از ۱۷ خرداد به بعد بتوانند فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی را در طول نیمسال جاری انجام دهند.
وی افزود: آنچه در کنار بحث آموزش مهم است، سلامت دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاههاست و براساس این مصوبه ما از دانشگاه‌ها درخواست کرده ایم که متناسب با شرایط خود در این خصوص تصمیم بگیرند.

صدیقی افزود: ادامه آموزش‌ها بنابر تصمیم دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد و اگر نیاز به حضور برای رفع اشکال یا برگزاری امتحانات پایان ترم باشد این دانشگاه‌ها می‌توانند از این مجوز بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه استفاده از امکانات خوابگاهی و رفاهی به حداقل امکان رسیده است، گفت: با توجه به اینکه خوابگاه‌های ما طوری طراحی نشده اند که در این شرایط دانشجویان بتوانند با تراکم کم در اتاق‌ها مستقر شوند، بنابراین تاکید به حداقل امکان حضور در خوابگاههاست.

صدیقی تاکید کرد: کنترل‌های لازم برای ورود به خوابگاه‌ها صورت می‌گیرد.

معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: فضا‌های عمومی خوابگاه‌های دانشجویی ضدعفونی شده است بنابراین در این شرایط، ضرورت به حداقل امکان حضور در خوابگاههاست تا مشکلی برای سلامت دانشجویان رخ ندهد.

وی با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌های ما در مناطق سفید و یا برخی در مناطق قرمز وجود دارد افزود: این امکان وجود دارد دانشجویی از منطقه سفید به منطقه قرمز برود تا همین کار موجب انتشار بیماری شود.

احتمال بازگشایی دانشگاه ها بعد از ماه رمضان؟

آخرین خبر از بازگشایی دانشگاه ها و قبولی های کنکور ۹۹

پاسخ دادن