استفاده از رمرزارز ریالی در واردات کالا

معاون فناوری نوین بانک مرکزی گفت: رمز پول بانک مرکزی با نام رمز ریال بصورت آزمایشی بزودی راه اندازی می‌شود که در فضای دیجیتال منتشر و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۷ دی ۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، مهران محرمیان در حاشیه مراسم هفتمین همایش مالی اسلامی گفت: موضوع رمز ارز ذی‌نفعان و متولیان متعددی دارد و موضوع آن به معاونت اقتصادی رئیس جمهور سپرده شده و جلسات متعددی برگزار شده که امید می رود در هفته‌های آینده خبرهای مثبتی منتشر شود.

وی افزود: مواد قانونی نیز در حال پیشرفت است و همگرایی مطلوبی بین قوای مختلف انجام می‌شود. در مسائل شرعی با توجه به اعتماد رهبری به متخصصان به زودی راهکارهایی خواهیم داشت. برای حل تناقض بین تمرکز زدایی و موضوع حاکمیت پول کشورها، راهکار رمز پول ملی کشورها از سوی بانک مرکزی مطرح شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در بانک مرکزی از چند سال گذشته این موضوع مطرح و اقدامات فنی انجام و مقررات در شورای پول و اعتبار نیز تصویب شده است. به زودی مرحله آزمایشی رمز پول بانک مرکزی با نام رمز ریال اجرا می‌شود که بصورت اسکناس است اما در فضای دیجیتال منتشر و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

محرمیان درباره استفاده از رمز ارز در واردات کالا توضیح داد: مصوبه مرداد ماه هیات وزیران استفاده از رمز ارز در واردات است که آیین‌نامه‌های اجرایی در حال تدوین است و به زودی اجرا و جزییات اعلام می‌شود. هدف این است افرادی که می‌خواهند در واردات از رمز ارز استفاده کنند، مشکلی نداشته باشند.

پاسخ دادن