استفاده از سوخت مایع در صنایع سیمانی در صورت افزایش مصرف گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: برنامه‌ای برای محدود کردن گاز صنایع نداریم، اگر برودت هوا شدت یابد، صنایع سیمانی باید از سوخت مایع استفاده کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، مجید چگنی، مدیر عامل شرکت ملی گاز درباره وضع تامین سوخت مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی در فصل سرما، گفت: ما همه تلاش خود را برای تامین گاز مورد نیاز صنایع در فصل سرما به‌کار می‌بریم، زیرا به اهمیت تولید واقف هستیم، همچنین هموطنان با کاهش مصرف به دولت و شرکت ملی گاز در تامین گاز پایدار صنایع کمک کنند. هرچند برای مدیریت گاز صنایع در اوج سرما نیز برنامه‌ریزی شده، اما اگر برودت هوا شدت بگیرد و مصرف افزایش یابد، باید اولویت‌های در نظر گرفته‌شده، اعمال شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه تاکنون برنامه‌ای برای محدود کردن گاز صنایع نداشتیم، تصریح کرد: تلاش می‌شود محدودیتی ایجاد نشود، اما طبیعی است که برای نمونه صنایع سیمان که می‌توانند از سوخت دوم استفاده کنند، در این زمان از سوخت مایع استفاده کنند و ما گاز آن‌ها را مقداری محدود کنیم. در قراردادهایی که با صنایع داریم، تامین گاز در هشت ماه نخست سال تضمین شده، اما در چهار ماه دوم صنایعی که می‌توانند باید از سوخت دوم استفاده کنند.

پاسخ دادن