استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا

اقتصاد برتر

وزیر صمت، اعلام کرد:  مبارزه با قاچاق کالا کاری بین‌بخشی است و از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو استفاده می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  وزارت صمت، سیدرضا فاطمی‌امین در سومین جلسه از سلسله نشست‌های ستاد مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تاکید دارند و یکی از محورهای دستورالعمل هشت ماده‌ای رئیس‌جمهوری در حوزه خودرو نیز در راستای مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی بوده است.

وی با بیان این‌که از ظرفیت همه دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی برای مبارزه با قاچاق لوازم‌یدکی خودرو در حوزه صنعت استفاده می‌شود، تصریح‌کرد: سازوکارهای جدید برای بازرسی‌های حضوری در خصوص نظارت بر بازار باتری و لوازم‌یدکی خودرو با محوریت استانداران در دست اقدام است تا بازرسی‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

  • تسریع ثبت‌نام تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت

وزیر صمت با تاکید بر ضرورت تلاش برای تسریع ثبت‌نام تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت، بیان‌داشت: هر اندازه تولیدکنندگان رسمی به این حوزه وارد شوند، به همان میزان شفافیت بیشتر خواهد شد. ثبت صورت‌حساب‌ها در سامانه جامع تجارت باید در حوزه لوازم‌یدکی خودرو و باتری تسریع شود، سال گذشته روی تکمیل زیرساخت‌ها تمرکز کردیم و سامانه جامع تجارت تا مرحله خوبی جلو رفته است.

  • کمبود قوانین و مقررات وجود ندارد

فاطمی‌امین با بیان این‌که کمبودی از نظر قوانین و مقررات وجود ندارد، گفت: پیگیری امور به‌صورت مداوم با هم‌افزایی و همدلی همه دستگاه‌های ذی‌ربط و بخش‌خصوصی در حال انجام است.

سومین جلسه سلسله نشست‌های ستاد «مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی» وزارت صمت امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، معاون صنایع عمومی وزیر صمت و رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار شد. دو جلسه پیشین این سلسله نشست‌ها با همراهی نهادهای مختلف از جمله قوه قضائیه، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان ملی استاندارد، گمرک، سپاه و غیره برگزار شده بود.

پاسخ دادن