استقبال کشورهای G7 از مذاکرات احیای مجدد برجام

بلومبرگ نوشت؛ طی اجلاس آتی در “کورن وال” انگلیس، کشورهای گروه “جی ۷” از مذاکرات جاری در مورد احیای توافق هسته ای ایران استقبال خواهند کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، رسانه ها گزارش می دهند که کشورهای G7 از مذاکرات برای از احیای مجدد توافق هسته ای ایران استقبال می کنند.

اشاره شده که “جی ۷” از مذاکرات در مورد احیای کامل توافق هسته ای استقبال خواهد کرد، اما در عین حال “استفاده از گروه های مسلح غیر دولتی توسط ایران را محکوم خواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا و ایران با مشارکت سایر اعضای گروه “۵+۱” در حال انجام مذاکرات غیرمستقیم در وین در مورد بازگشت احتمالی تهران و واشنگتن به اجرای توافق هسته ای ۲۰۱۵ هستند.

در سال ۲۰۱۵، انگلستان، آلمان، چین، روسیه، ایالات متحده، فرانسه و ایران، برنامه اقدام جامع مشترک را امضا کردند. این توافق شامل لغو تحریم ها در ازای محدود کردن برنامه هسته ای ایران به عنوان ضامن عدم رسیدن به تسلیحات هسته ای توسط تهران بود. در ماه مه ۲۰۱۸، دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا، تصمیم گرفت به صورت یک طرفه از توافق برجام خارج شده و تحریم های سختی علیه تهران را بازگرداند. ایران نیز در پاسخ، با کنار گذاشتن محدودیت های تحقیقات هسته ای، سانتریفیوژها و سطح غنی سازی اورانیوم، کاهش تدریجی تعهدات خود در این توافق نامه را اعلام کرد.

پاسخ دادن