استقرار گسترده گارد ملی در کنگره آمریکا

در حالیکه مجلس نمایندگان آمریکا سرگرم رای گیری برای استیضاح ترامپ است، جمع کثیری از نیروهای امنیتی آمریکا در داخل و خارج ساختمان کنگره مستقر شده اند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ دی ۹۹

سیستم امنیتی و اطلاعاتی آمریکا برای برگزاری مراسم استیضاح ترامپ و مراسم تحلیف بایدن که با حضور شخصیت‌های مهم آمریکا برگزار می‌شود از هم اکنون به حالت آماده باش در آمده اند، شهر واشنگتن و بسیاری از مراکز ایالت‌ها تا اطلاع ثانونی در آماده باش هستند تا مبادا هواداران آشوبگر ترامپ، در آستان خروج وی از کاخ سفید مجددا آشوب دیگری بر پا کنند.

در جریان آشوب چهارشنبه گذشته در واشنگتن که با فراخوان ترامپ انجام شد، ۵ نفر کشته شدند و ده‌ها نفر مجروح شدند. اشغال ساختمان کنگره توسط آشوبگران بازتاب گسترده ای در سراسر جهان داشت.

ترامپ اول بهمن ماه یعنی شش روز دیگر دوران ریاست جمهوری اش به اتمام می‌رسد و کاخ سفید را ترک می‌کند. اما دمکرات‌ها و جمهوریخواهان سنتی راست اعتقاد دارند وی باید استیضاح شود که تا پایان عمر نتواند در هیچ سمتی در آمریکا مسئولیت بگیرد و از تمامی مزایای رئیس جمهوری پس از خروج از کنگره برخوردار شود.

رای گیری برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه بوقت تهران در حال انجام است و احتمال رای خواهد آورد.

پاسخ دادن