اسلامی خواستار کمک بانک ها در پرداخت وام مسکن شد

اقتصادبرتر

وزیر مسکن و شهر سازی گفت : با ورود دولت به موضوع اجاره بها، نرخ اجاره ساختمان کنترل شده است.

تهران – اقتصاد برتر –  ۲۱ شهریور ۹۹

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان درباره ارسال پیامک خانه‌های خالی اظهار داشت: در بحث مالکینی که بیش از یک‌ واحد دارند حدود ۱.۵ میلیون نفر شناسایی شدند که برایشان پیامک ارسال شده و اکنون در آستانه بازخوردگیری هستیم و مردم هم به سایت مراجعه می‌کنند هم به پیامک‌ها پاسخ می‌دهند. وی افزود: معتقدم در طول تاریخ کشور یک فرصت طلایی بوده که توانستیم از آن استفاده کنیم و به محض اینکه راستی آزمایی‌ها به سرانجام برسد سازمان امور مالیاتی نسبت به صدور برگه‌های اخذ مالیات اقدام خواهد کرد. وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت‌گذاری در بازار مسکن‌گفت: بازار مسکن متاثر از بازارهای موازی است و در اختیار بخش مسکن‌نیست امیدواریم در فرآیند التهاب آوری که در کشور رخ می‌دهد مردم‌خویشتنداری داشته باشند تا بازارهای پرالتهاب آرام شود و از شرایط نرمالی برخوردار شویم.

وی گفت: سقوط دلار در برابر طلا و سقوط ارزش پول ملی خیلی از کشورها و رشد اقتصاد منفی چیزی است که گریبانگیر جهانی شده و در کشور ما مسائل متفاوتی بر آن عارض شده است.

بگفته اسلامی اگر مالک و مستاجر شکایتی از یکدیگر دارند در تعامل با شورای حل اختلاف می‌توانند موضوع را پیگیری کنند. وی با اشاره به آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن از بانک‌هایی که در این امر پیشتاز بودند قدردانی و ابرازامیدواری کرد سایر بانک‌ها نیز در این خصوص همکاری و اهتمام لازم را داشته باشند تا مردمی که واجد شرایط هستند بتوانند وام خود را دریافت کنند. اسلامی در عین حال با تاکید بر صنعتی سازی ساخت و سازها در کشور گفت: توجه به صنعتی سازی موجب رونق تولید مسکن و ساخت و ساز و سریع سازی مسکن و متناسب سازی قیمتها می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کشور بازارهای صادراتی فراوانی دارد گفت: محصولات داخلی ما قدرت رقابت با بازارهای جهانی را دارند و ما باید با تکیه بر استانداردهای جهانی به سمت تکنولوژی‌های روز برویم و بهینه سازی و کیفی سازی را در دستور کار قرار بدهیم.

پاسخ دادن