«اسپوتنیک وی»؛ نام واکسن روسی ضد کرونا

«اسپوتنیک وی»؛ نام واکسن روسی ضد کرونا

اولین واکسن ثبت شده ضد کرونا در جهان بر اساس شباهتش با پرتاب اولین ماهواره مصنوعی زمین در سال ۱۹۵۷، « اسپوتنیک وی» نام گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اسپوتنیک، سایت رسمی واکسیناسیون در این خصوص اطلاع داد.

در توضیحات نام این واکسن آمده است: « اسپوتنیک ۱ تحقیقات هوافضایی را در کل جهان فعال کرد. واکسن جدید روسی ضد کووید نیز همانند اسپوتنیک برای جامعه ی جهانی است. به همین دلیل واکسن نام «اسپوتنیک وی» گرفته است.»

افزوده می شود که واکسن روسی بر پایه شاخه آدنوویروس توسط وزارت بهداشت روسیه در تاریخ ۱۱ اوت به ثبت رسید و اولین واکسن ثبت شده ضد کووید در بازار خواهد بود.

در این خبر آمده است: « این شبکه برای انتشار جزئیات و اطلاعات کامل در خصوص واکسن اسپوتنیک وی و برای مقابله با کمپین خبرهای کذب در خصوص واکسن که توسط رسانه های دیگر منتشر می شود، ایجاد شده است.»

پوتین: یکی از دخترانم واکسن ویروس کرونا تزریق کرده است

دختر پوتین واکسن جدید ویروس کرونا را تزریق کرده است.

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اطلاع داد که یکی از دخترانش واکسن ضد کرونا تزریق کرده است. وی در جلسه با کابینه دولت در این خصوص اطلاع داد.

در این جلسه پوتین از ثبت اولین واکسن روسی ضد کووید ۱۹ خبر داد.

پوتین گفت: « یکی از دخترانم واکسن ضد کرونا تزریق کرده است. او در واقع در این آزمایش شرکت کرد. پس از تزریق درجه حرارت بدنش به ۳۸ رسید و روز بعد کمی از ۳۷ بالاتر رفت.»

رئیس جمهور افزود: « پس از تزریق دوم نیز درجه حرارت بدنش کمی بالا رفت اما بعدش همه چیز به حالت طبیعی برگشت. او حالش خوب است.»

وی خاطر نشان کرد :« خیلی ها کلا هیچ علائم بالینی ندارند و درجه حرارت بدنشان نیز پس از واکسن بالا نمی رود. و درواقع انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است.»

پاسخ دادن