اشتغال ۳ هزار نفر در اولین فاز ایران کاوه سایپا

رئیس هیات مدیره سایپا گفت: ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مشترک طرف خارجی با ایران کاوه سایپا، منجر به اشتغال مستقیم ۳ هزار نفر از هموطنان البرزی خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ آبان ۹۶

به گزارش روابط عمومی سایپا نیوز،در بازدیدی که به منظور برگزاری کارگروه رفع موانع تولید از شرکت ایران کاوه انجام شد، رئیس هیات مدیره سایپا گفت: ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مشترک طرف خارجی با ایران کاوه سایپا، منجر به اشتغال مستقیم ۳ هزار نفر از هموطنان البرزی خواهد شد.

با هدف برگزاری کارگروه رفع موانع تولید، استاندار البرز، نماینده مردم کرج و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، سیدمحمدعلی سیدابریشمی رئیس هیات مدیره گروه سایپا، فرماندار، جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا و استان البرز از شرکت ایران کاوه سایپا بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید سید ابریشمی از تحولی مهم در حوزه سرمایه گذاری خارجی در استان البرز خبر داد و گفت: با توافقاتی که با سرمایه گذار خارجی صورت گرفته بزودی همکاری مشترک شرکت ایران کاوه سایپا و سرمایه گذار خارجی شروع خواهد شد.

وی افزود: این سرمایه گذاری مشترک به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار در فاز اول است که در مدت ۲ الی ۳ سال آینده برای ۳ هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد و امیدواریم با همکاری مسئولین استانی مراحل اولیه قرارداد تسریع شود تا بزودی شاهد تولید سالیانه ۲۰۰ هزار خودرو در ایران کاوه سایپا باشیم.

وی خاطر نشان کرد: گروه سایپا در دو سال قبل روزانه ۸۰۰ دستگاه تولید را تجربه کرد و در حال حاضر علی رغم کاهش تولید به خاطر آتش سوزی شرکت کروز در ابتدای سال به رکورد تولید روزانه بالای ۲۵۰۰ دستگاه رسیده است و برنامه ۷۰۰ هزار دستگاه در سال را در برنامه خود دارد، این در حالی است که در سال ۹۴، ۳۷۱ هزار دستگاه و سال گذشته ۵۷۰ هزار دستگاه خودرو در گروه خودرو سازی سایپا تولید شده بود.

سیدابریشمی گفت: گروه سایپا در حال حاضر در دو شیفت کاری، ۲۳ نوع محصول را تولید می کند و برنامه توسعه محصول در گروه سایپا یکی از برنامه های اساسی است که به جد پیگیری می شود و کاهش و توقف تولید پراید نیز جزئی از برنامه گروه سایپا است که با جایگزین کردن محصول متنوع و بروز در جریان است.

وی افزود: تولید محصولات با طراحی داخلی و همکاری شرکای خارجی در گروه سایپا در حال افزایش است به نحوی که ۵۰ درصد از تولید با برند سایپا و۵۰ درصد با برند های خارجی به صورت تولید مشترک در گروه سایپا محقق خواهد شد.

رئیس هیات مدیره سایپا گفت: به لحاظ اهمیت موضوع تحقیق و توسعه، ۲درصد از فروش گروه سایپا در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا سرمایه گذاری می شود تا شاهد طراحی و تولید محصولات داخلی و باکیفیت باشیم.

وی تجربه قرارداد سایپا سیتروئن را تجربه ای ارزنده ای دانست و افزود: همکاری ۵۰ – ۵۰ سایپا و سیتروئن منجر به تاسیس شرکت سایپا سیتروئن در کاشان شد که بزودی شاهد تولیدات برند سیتروئن در این شرکت خواهیم بود.
سید ابریشمی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری و همکاری مشترک ایران کاوه سایپا با طرف خارجی در حال نهایی شدن است و امیدواریم مسئولان استان همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند تا بزودی شاهد تحولی مهم در عرصه تولید خودرو در استان البرز باشیم.

وی انعقاد این قرارداد را در شرایط کنونی بسیار مهم دانست و تاکید کرد: با انجام این قرارداد، شرایط تولید ۲۰۰ هزار خودرو محقق می شود که منجر به اشتغال مستقیم ۳ هزار نفر از هموطنان استان البرز خواهد شد و سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری طرف خارجی در این قرارداد برای صنعت و اقتصاد کشور ارزشمند است.

در این بازدید دکترمحمد علی نجفی استاندار البرز ضمن قدردانی از گروه سایپا در انجام سرمایه گذاری های مشترک در صنعت کشور گفت: سایپا با قرارداد و همکاری مشترک با سیتروئن نشان داد که در راستای تحول درصنعت خودرو با جدیت با طرف های خارجی در حال مذاکره است که در حال حاضر همکاری سرمایه گذار طرف خارجی با ایران کاوه سایپا در استان البرز در راستای اشتغال و تولید، اتفاق مهمی برای هم استانی های البرزی است.

نجفی افزود: سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری که منجر به اشتغال مستقیم ۳ هزار نفر در طول ۲ الی ۳ سال آینده است، می تواند رونق اقتصادی خوبی برای استان البرز به ارمغان آورد.

استاندار البرز یادآور شد: با اندیشه جدیدی که بعد از برجام توسط طرف های اروپایی ایجاد شد فرصت خوبی به وجود آمد تا همکاری های مشترک با برند های جهانی تسهیل شود و در این خصوص گروه سایپا خوشبختانه به درستی توانسته از فرصت پیش آمده در همکاری و سرمایه گذاری مشترک با طرف های خارجی به خوبی استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: استانداری و کارگروه اشتغال استان البرز در این راستا کمک خواهد کرد که تمام موانع برداشته شود تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی به راحتی امکان سرمایه گذاری در استان البرز که به حق پتانسیل بالایی دارد را داشته باشند.

عزیز اکبریان نماینده مردم کرج و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در این بازدید ضمن قدردانی از همکاری مسئولین استان که به صورت هماهنگ در رفع موانع و مشکلات تولید و ایجاد رونق اقتصادی در استان تلاش می کنند گفت: در شرایط کنونی باید در حمایت و ایجاد اشتغال همه با هم کمک کنیم تا صنایع داخلی استان روز به روز رونق گیرد.

وی سرمایه گذاری ۴۰۰میلیون دلاری طرف خارجی با ایران کاوه سایپا را یک فرصت مهم دانست و عنوان کرد: در شرایطی که استان البرز نیاز یه ایجاد شغل دارد این گونه سرمایه گذاری ها که منجر به ایجاد ۳ هزار شغل در مدت ۲ الی ۳ سال آینده خواهد شد، علاوه بر تحول و رونق اقتصادی در استان، اتفاق مبارکی برای مردم استان البرز خواهد بود.

پاسخ دادن