اشپیگل ترامپ را «بازنده سال» نامید

هفته‌نامه آلمانی اشپیگل روز شنبه با اشاره به شکست تاریخی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، وی را «بازنده سال» نامید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، با اعلام نتایج شمارش آرا در آمریکا و مشخص شدن پیروزی «جو بایدن» رسانه های جهان تعابیر مختلفی را برای شکست «دونالد ترامپ» به کار برده و آن را بدترین شکست تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانسته اند. نشریه اشپیگل آلمان نیز با توجه به شکست های پی درپی ترامپ در سیاست خارجی، مسائل داخلی و بدتر از همه انتخابات ریاست جمهوری که به منزله از دست رفتن کامل قدرت او به حساب می آید، با عنوان «بازنده سال» مورد خطاب قرار داد.

این نشریه در مطلب خود نوشت: «دونالد ترامپ» ابتدا منکر خطرناک بودن همه گیری می شود، سپس به کووید-۱۹ مبتلا و پس از آن به یک انتشاردهنده فوق العاده تبدیل می شود. اشپیگل این سوال را مطرح می کند که آیا وضعیت برای ترامپ می تواند بدتر از این شود؟ هنوز جای سقوط بیشتر او وجود دارد. اما بدون شک روز ۴ اکتبر (۱۴ آبان) روز پس از انتخابات ریاست جمهوری، بدترین روز برای او بوده است. بیماری ترامپ و انتقال او به بیمارستانی نظامی در بحبوحه مبارزات انتخاباتی یکی از صحنه هایی است که اشپیگل به تشریح آن پرداخته و از آن به عنوان تصویری از بی مسئولیتی رئیس جمهوری آمریکا یاد کرده است. ترامپ در دوره بستری شدن خود با حضور محافظانش به دیدار هوادارانش در اطراف بیمارستان رفته و جان دیگران را نیز به خطر می اندازد.

اشپیگل می نویسد: چند روز پیش، آزمایش کرونای ترامپ مثبت بود. او را با تب و سرفه شدید با بالگرد از کاخ سفید به بیمارستان منتقل کردند. حالا او محافظانش را مجبور می کند با او در ماشین بنشینند. در مجموع سخنان و اقدامات نادرست ترامپ در کنترل همه گیری کرونا موجب شد که بسیاری از رای دهندگان آمریکایی از دادن رای مجدد به او خودداری کرده و زمینه شکستش از نامزد دموکرات ها را فراهم کنند. قرار است مجمع برگزینندگان روز دوشنبه برای اعلام رسمی نام پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تشکیل جلسه دهند، پس از آن مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب در روز بیستم ژانویه (اول بهمن) برگزار خواهد شد.

عملکرد ضعیف ترامپ به حدی بود که مردم آمریکا دیگر نمی خواهند او نامزد ریاست جمهوری شود. نتایج نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که ۶۰ درصد از مردم آمریکا نمی خواهند که ترامپ بار دیگر در سال ۲۰۲۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. نظرسنجی رادیو عمومی ملی (NPR) و شبکه پی بی اس نشان می دهد که تنها ۳۲ درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که ترامپ باید در سال ۲۰۲۴ دوباره شانس خود برای ریاست جمهوری را امتحان کند.

پاسخ دادن