اصرار انگلیس بر مواضع غیرسازنده در مذاکرات وین

 با وجود اینکه مقامات آمریکایی به پیشرفت هایی در روند مذاکرات وین اذعان کرده اند و سفر برخی مقامات کره جنوبی به وین هم می تواند نشانه ای از پیشرفت باشد، نخست وزیر انگلیس اما تحت فشار رژیم صهیونیستی بار دیگر موضع غیرسازنده ضرب الاجل در مذاکرات را تکرار کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در تماس تلفنی با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: زمان بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵  رو به پایان است. جانسون در این گفت و گوی تلفنی ادعا کرده انگلیس خواهان آن است که مذاکرات در وین به احیای کامل برجام منجر شود.

نخست وزیر انگلیس بدون اشاره به بدعهدی های کشورش و دیگر طرف هایی اروپایی برجام در قبال این توافق و نیز بدون توجه به اعلام رسمی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جدیت کامل تهران در روند مذاکرات وین برای لغو تحریم ها و بازگشت به تعهدات، ادعا کرده است که ایران بایدبا حسن نیت وارد عمل شود.

جانسون گفته است که درهای دیپلماتیک باز است، اما زمان برای دستیابی به توافق در حال پایان است. این تماس تلفنی بین سران انگلیس و رژیم صهونیستی در شرایطی برقرار شده که تل آویو به شدت برای مانع تراشی در مسیر رو به پیشرفت مذاکرات وین ، دست و پا می زند. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته اعلام کرد که مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ پیشرفت هایی داشته است.

پاسخ دادن