اصلاح الگوی مصرف انرژی نیازمند عزم ملی است

اقتصادبرتر

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از وضعیت نامناسب مصرف انرژی در کشور، اظهار داشت: الگوی مصرف انرژی در کشور ما وضعیت مناسبی ندارد، بنابراین هم تولید باید افزوده و هم از مصرف بی‌رویه انرژی کاسته شود که این عزم ملی نیاز دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شرکت ملی نفت ایران، مالک شریعتی‌ نیاسر با اشاره به اینکه شرایط کشور به گونه‌ای است که با وجود داشتن ذخایر نفت و گاز فراوان، ممکن است سال‌های بعد دچار چالش شویم، اظهار داشت: باید سرمایه‌گذاری در نفت و گاز در اولویت قرار گیرد و این نیازمند عزم ملی است تا هم میادین توسعه یابد و هم به دنبال کشف ظرفیت‌های جدید باشیم. مجلس و دولت برای بحث فشارافزایی میدان‌های گازی پیگیری های لازم را در دستور کار قرار دارند و دولت نیز در این زمینه اقدام‌هایی را عملی خواهد کرد. طبق قانون برنامه پنجم و ششم، شدت مصرف انرژی در ایران باید به نصف می رسید که باید برای آن تلاش کنیم و از طرفی برای تولید نفت و گاز و جبران کمبود انرژی نیز برنامه های متعددی را اجرایی کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با اشاره به تلاش کارکنان صنعت نفت برای تولید بی‌وقفه نفت و گاز، بیان‌داشت: باید از کارکنان عملیاتی که در شرایط سخت کاری تلاش می‌کنند حتی تولید یک متر مکعب نیز از دست نرود، به گونه‌ای شایسته تقدیر و احساس بی‌عدالتی را از آنان دور کرد. آنچه برای ما در مجلس اهمیت دارد به‌ویژه برای کارکنان عملیاتی و کارکنان پیمانکاری بحث عدالت است، تا در بحث حقوق و دستمزد احساس بی عدالتی نداشته باشند.

شریعتی با بیان اینکه کارکنان عملیاتی روی سکو نباید احساس تبعیض داشته باشند، گفت: رضایتمندی برای کارکنان عملیاتی (پیمانکاری، قراردادی و رسمی) باید حاصل شود. وی با اشاره به اینکه در سکو و منطقه عملیاتی یک فرد باید توانمندهای مختلف و تخصصی داشته باشد و در شرایطی سخت دور از خانواده کار کند، بیان‌داشت: برای مجلس علاوه بر اینکه تداوم و افزایش تولید اهمیت دارد، افزایش رفاه کارکنان عملیاتی نیز حائز اهمیت است.

پاسخ دادن