اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق ETF

جزئیاتی از دو ETF جدید دولت

هیئت وزیران همسو با انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان یادشده پذیره‌نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق یادشده و الحاق یک بند به آن موافقت کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت دولت در نشست عصر روز گذشته (۱۱ آبان‌ماه) که به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد، همسو با انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان آغاز پذیره‌نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق یادشده و الحاق یک بند به آن موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، از زمان شروع پذیره نویسی واحدهای هریک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس از زمان شروع پذیره نویسی واحدهای هر یک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF)، کلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوطه خواهد بود و سازمان خصوصی سازی مکلف است نسبت به انتقال حقوق مالکانه به صندوق اقدام کند.

اعضای هیئت دولت در این نشست همچنین ضمن اعلام نظر درباره تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مورد نظر تعیین کردند.

پاسخ دادن